Punch Quest – możesz się bić, a lima i tak nie będzie!

0
461

Mężczyźni mają to do siebie, że lubią wszelkie spory załatwiać za pomocą pięści. Niektórzy robią to w lepszym, inni w gorszym stylu. Jeżeli bliżej Wam do tej drugiej grupy (choć pewnie się do tego nie przyznacie!), starajcie się nie szukać problemów w realnym świecie, a gdy będziecie odczuwali ochotę, by przyłożyć komuś w nos po prostu odpalcie na swoim smartfonie grę Punch Quest.

Kim jest główny bohater Punch Quest? Na to pytanie ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie. Nie znamy ani jego imienia, ani nawet ksywy. Widzimy jedynie, że jest dość dobrze umięśniony, a uliczne style walki zna na tyle dobrze, by dołożyć wielu wrogom – nie tylko tym jego wzrostu, lecz także dużo, dużo wyższym i potężniejszym.

W apce Noodlecake Studios nie przychodzi nam udowadniać swojej wyższości nad zwykłymi osiłkami, jakich spotkać można przy każdym przeciętnym spożywczaku. Tutaj naszym zadaniem jest rozprawiać się z dużo bardziej wymagającymi nieprzyjaciółmi takimi jak zombiaki, szkielety oraz inne stwory, których na próżno szukać w miejscach innych, niż te stworzone przez autorów gier, filmów bądź książek.

Rozgrywka w Punch Quest polega na chodzeniu przed siebie głównym bohaterem i eliminowaniu każdego napotkanego przeciwnika. Oczywiście, każdy zaliczony przez nas zgon rywala jest nagradzany odpowiednią ilością punktów. Im więcej ich na naszym koncie, tym lepiej. Rezultatami możemy chwalić się znajomym z Facebooka.

W grze występują złote monety, dzięki którym możemy dokupować do kierowanej przez nas postaci różnego rodzaju ulepszenia. Wśród power-upów znaleźć można przyspieszacz ruchu, a także różnego rodzaju dodatki, dzięki którym zadawane przez nas ciosy potrafią sprawić dużo więcej bólu.

Sterowanie w Punch Quest zostało rozwiązane w najprostszy z możliwych sposobów. Bohater chodzi samowolnie, natomiast my – dotykając prawej bądź lewej strony ekranu – wykonujemy odpowiednie ciosy.

Jak widać na screenach, produkcja charakteryzuje się oryginalną oprawą graficzną, która na pierwszy rzut oka przypomina stare, pikselowe gry. Dźwięki również do najnowszych nie należą, co – podejrzewam – nie każdemu z Was przypadnie do gustu.