Puchi Puchi Pop – clicker połączony z match-3, a to wszystko w japońskim stylu!

0
607

Jaskrawe kolory, mnóstwo dynamicznych postaci i skoczna, chociaż po pewnym czasie strasznie monotonna, muzyka nie jest tym, czego brakuje w Puchi Puchi Pop. Japoński styl, albo jak kto woli azjatycki, nie jest dla wszystkich, ale jeżeli Wy nie macie do niego żadnego „ale” – klikanie w mobilne maskotki powinno Was porządnie odmulić!

To nie jest zwykła gra macz 3. Puchi Puchi Pop zaczyna się inaczej od innych gier i trudno się spodziewać, że po pewnym czasie mogłaby odejść od niekonwencjonalnego modelu. Niestety, mało spotykana rozgrywka nie do końca zapewnia tu godziny dobrej zabawy. No, a przynajmniej nie sprawia tak wiele frajdy, że chcemy ciągle i ciągle w nią pykać.

puchi

Zadanie to łączenie kolorowych maskotek znajdujących się w wirtualnym pojemniczku. Ściśnięte ze sobą stworki tworzą różne mieszanki, a im więcej takich samych obok siebie, tym szansa na zdobycie pokaźniejszej liczby punktów. Na pobicie rekordu i wyśrubowanie nowego mamy niecałą minutę, dlatego bez odpowiedniego refleksu trudno spodziewać się przerażająco dobrych rezultatów.

Puchi Puchi Pop pieniążki nie są wydawane tylko na power-upy. Głównie przydają się do kupowania nowych bohaterów oraz ulepszani tych, które już posiadamy. Dzięki kolekcjonowaniu maskotek zyskujemy różne bonusy. Klikanie w fioletowe postaci, na przykład, aktywuje tęczowe bańki, a ich rozbicie to ogromna sumka „oczek” na koncie. Oczywiście, możemy dowolnie kombinować – najważniejsze, by wzbijać się na sam szczyt tabeli wyników.

puchi1

Strategiczny element w grze polega na tym, że w danej rozgrywce możemy użyć mocy specjalnych tylko jednego bohatera. Mimo to, inne też nam pomagają. Pasywnie, dlatego nie możemy też zupełnie ich ignorować wszystkich i skupiać się tylko na wybranym gatunku.

Pięć żyć – według autorów Puchi Puchi Pop – zupełnie wystarcza do tego, by trochę pograć i zapomnieć o rzeczywistości. Cóż, na ograniczoną liczbę serduszek wiele poradzić nie można, ale prawda jest – niestety – taka, że sama gra nudzi się dosyć szybko, przez co nie można jej nazwać fajnym sposobem na nudę. Zresztą, offline nawet nie ładują się życia, a więc bez połączenia z internetem jest totalna „bida”!