Prison Escape – rzeki przepłynąłem, góry pokonałem… [VIDEO]

0
463

Bardzo rzadko zdarza się, by ucieczka z więzienia zakończyła się stuprocentowym powodzeniem. Mimo to skazańcy cały czas wymyślają różne metody, by wydostać się z cel i ponownie poczuć smak wolności. Jeśli chcielibyście pewnemu osobnikowi pomóc w nielegalnym opuszczeniu więzienia, a perspektywa ostatecznej porażki nie jest w stanie Was w ogóle do tego zniechęcić – sprawdźcie stworzoną przez Game Wallet grę Prison Escape.

Ludzie ze studia Game Wallet to grupka młodych niezależnych twórców, którzy siadają od czasu do czasu ze sobą i tworzą jakąś fajną grę na smartfony. Od pierwszego uruchomienia widać, że Prison Escape nie jest produkcją nastawioną ani na mikropłatności ani też na wielki sukces związany z kupą pieniędzy.

 Oczywiście, nie oznacza to, że Prison Escape to gra, która wygląda brzydko albo jest nudna jak flaki z olejem. Nic z tych rzeczy. Produkcja robi bardzo dobre wrażenie pod względem wizualnym. Czarno-biała oprawa z niewielką ilością kolorowych elementów, takich jak chociażby tęcza, sprawia, że oczy nie chcą oderwać wzroku od smartfona.

Gorzej jest z dźwiękami i to na pewno trzeba przyznać. Nie uważam jednak, by dosyć monotonna, ale mimo to melodyjna, muzyczka zniechęciła Was do runnera.

Co właściwie przychodzi nam robić w opisywanej apce? Jak wskazuje sam tytuł, chodzi w niej głównie o to, by uciec z więzienia. Niestety, choćbyśmy nie wiadomo jak się starali, zawsze musimy przełknąć gorycz porażki. W tym przypadku sukces nie jest jednak jednoznaczny z ukończeniem całej gry (bo tego po prostu nie da się zrobić), a jedynie przebiegnięciem bardzo długiego dystansu.

Im więcej metrów uda nam się przebiec za murami więzienia, tym większa satysfakcja. Szczególnie, że – wbrew pozorom – gra do łatwych wcale nie należy. Główny bohater biegnie szybko niczym Usain Bolt, a przeszkadzajki nie zawsze stoją w miejscu. Czasem zdarza się, że jakaś skała ot tak spadnie sobie z nieba albo też plany spróbuje nam pokrzyżować… latający nietoperz.

Poza wspomnianą już przeze mnie tęczą, kolorowym elementem grafiki zastosowanej w Prison Escape są również złote monety. Zdobywamy je z myślą o zakupieniu jednego z trzech power-upów. Radzę przed zakupem mocno się zastanowić, bowiem ulepszacze są typowo jednorazowymi pomocami, tak więc po wpadce automatycznie znikają i ponownie przychodzi nam na nie zarabiać.