Pressurizer – woda nieźle potrafi pogmatwać życie!

0
374

Woda jest człowiekowi niezbędna do życia i raczej wszystkim kojarzy się pozytywnie. Mimo to potrafi wyrządzić niemałą krzywdę, a także bardzo skomplikować życie. Wiem, co mówię. Ostatnio miałem okazję przekonać się o tym na własnej skórze. Wszystko za sprawą produkcji mobilnej Pressurizer, która kilka dni temu uśmiechnęła się do mnie w Google Play, a ja zakochałem się od pierwszego wejrzenia!

Pressurizer dostępny jest w wersji beta. Przed pierwszym uruchomieniem gry nastawiłem się więc na ewentualne błędy, crashe i inne tego typu niespodzianki, których nie lubi ani zapalony gracz, ani niedzielny. Ku mojemu zdziwieniu apka nie dała mi żadnych podstaw do tego, by uznać ją za jeszcze niedokończoną (oczywiście z małymi wyjątkami, o czym za chwilę). Spędziłem z nią dobre pół godziny. Nie ma mowy o jakimkolwiek przypadku. Dlaczego piszę o tym już teraz? Abyście nie zrazili się słowem „beta” przy nazwie gry, jak spora część naszego społeczeństwa.

W produkcji Pressurizer stoi przed nami stosunkowo dosyć proste zadanie. Na każdej planszy mamy do dyspozycji swego rodzaju wirtualne zbiorniczki z wodą. Musimy w taki sposób rozporządzać dostępnymi zasobami, aby największa z kul została zapełniona. Dodając wodę do niektórych punktów, możemy liczyć na premię, a na innych nie. Ilość dodatkowej wody jest zależna od liczby kropel wyświetlających się w danym miejscu.

Póki co, gra oferuje nam pięć zbiorów leveli. W każdym z nich znaleźć można od kilku do kilkunastu plansz. Co ciekawe, wcale nie trzeba przechodzić etapów po kolei, by wszystkie je ukończyć. Jeśli więc utkniemy, na przykład, na piątej planszy bez żadnego problemu możemy ją sobie odpuścić i wziąć się za „szóstkę”.

Grafika zastosowana w Pressurizer wywarła na mnie dość pozytywne wrażenie. Produkcja prezentuje się nowocześnie, co nie zmienia faktu, że są w niej pewne niedociągnięcia (np. niewidoczne w niektórych miejscach napisy). Myślę jednak, że zostaną one wyeliminowane, kiedy już apka trafi do Google Play jako gotowy mobilny produkt.

Czy warto zainteresować się opisywaną grą? Raczej tak. Nie jest może ona w stu procentach gotowa do użytku, ale znakomicie się spisuje w chwilach, kiedy dopada nas nuda.