Power Hover – na brak prądu najlepsza… deska

0
640

Miasto tonie w mroku i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało być lepiej. Ba, chyba będzie coraz gorzej i gorzej. Ale zaraz, mamy przecież w szeregach sojuszników utalentowanego deskorolkarza. Myślicie, że będzie nam w stanie jakoś pomóc?

W grze Power Hover mamy do czynienia z historią iście apokaliptyczną. Opowiada ona o pewnym dniu, w którym na naszej planecie przestała istnieć elektryczność. No, może nie całkowicie zniknęła, ale uległa poważnej awarii. Co za tym idzie – trzeba sobie jakoś bez niej radzić i – co chyba oczywiste – zebrać jak największą ilość baterii niezbędnych do tymczasowego przetrwania.

power

Od początku do końca przyjdzie Wam poruszać się deskorolkarzem. Ten, z którym spotykamy się na początku, prawdopodobnie jest jakimś robotem albo czymś w tym rodzaju. Co prawda, twórcy Power Hover przygotowali kilku bohaterów, jednak każdy z nich ma takie samo zadanie: poradzić sobie z przeszkodami i przywrócić światłość w konkretnej części wirtualnego miasteczka znajdującego się gdzieś w Stanach.

Rozgrywka dostępna w Power Hover to nie endless. Świat gry podzielony jest na plansze, w których za każdym razem musimy mijać coraz to wymyślniejsze tunele, przepaści i tym podobne. Warto wspomnieć, że rzeczywistość otaczająca robocika jest bardzo dynamiczna, przez co niekiedy trzeba być niezwykle ostrożnym przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji W ciągu chwili na pustym polu potrafi pojawić się mniejszy lub większy głaz. Ma to swoje pozytywne strony: nie pozwala nam nawet na chwilę dekoncentracji!

Poza tym, że gra z tego wpisu jest pełna plansz do ukończenia oraz bohaterów i miejscówek do odblokowania, nie można nie pochwalić w niej oprawy graficznej. Po pierwsze – jest znacznie oryginalniejsza niż fabuła. Po drugie – lubi zaskakiwać, dzięki czemu przechodzenie z levelu do levelu może przypomina podróż w nieznane tereny. Zresztą, szkoda pisać, bo na screenach naprawdę widać wszystko, co potrzeba.

Na koniec coś w rodzaju małego ostrzeżenia. Gra Power Hover dostępna jest w Google Play za darmo, lecz jej pełna wersja kosztuje niecałe 13 złotych.