Pot of Legend – rozbijaj garnki i zarabiaj kasę! [VIDEO]

0
532

Pot of Legend to gra genialna w swojej prostocie. Na pierwszy rzut oka wydaje się nieciekawym i powodującym ziew tworem kilku programistów i grafików, ale wcale nie trzeba spędzić z nią dużo czasu, aby przekonać się, że absolutnie taka nie jest. Nie ma co ukrywać – rozbijanie garnków nie jest dla wszystkich. Jeśli jednak lubicie patrzeć jak konto z wirtualnymi monetami w zatrważającym tempie przybiera na „masie”, na pewno przy tej apce nie zaśniecie jak małe dziecko.

Niemal w każdym wpisie, w którym nadarza się ku temu okazja, krytykuję autorów gier za to, że decydują się na tworzenie tutoriali. W przypadku Pot of Legend muszę jednak zrobić wyjątek i zdecydować się na na zupełnie inne podejście do tematu.

Przed rozpoczęciem rozgrywki w opisywanej grze do naszej dyspozycji zostaje oddana zakładka z obrazkową instrukcją. Nie ma w niej prawie w ogóle tekstu, przez co zrozumienie niektórych „rebusów” jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Nie można jednak całkowicie ignorować swojej niewiedzy, ponieważ powoduje ona później, że Pot of Legend wydaje się nam całkowicie pozbawione sensu.

Moim zdaniem, twórcy apki powinni w tym przypadku zdecydować się na coś bardziej zrozumiałego, a już na pewno praktyczniejszego. Ilustracje nie zawsze wszystko są w stanie wyjaśnić i co do tego raczej nikt nie powinien mieć najmniejszych wątpliwości.

Na czym w ogóle polega gra? Najprościej rzecz ujmując, daje nam ona okazje do rozrabiania w pewnym dwukondygnacyjnym domu. Nie musimy jednak w niej niszczyć zabytkowych mebli czy dzieł sztuki. Zamiast tego przychodzi nam rozprawiać się ze stojącymi w pokojach… garnkami. Wirtualne postaci niszczą wspomniane przedmioty za pomocą drewnianych kijów, a kiedy już uda im się uporać z tym zadaniem, rozsypują się wokół nich monety, które musimy zbierać.

Pot of Legend rozgrywka polega cały czas na tym samym. I pewnie bardzo szybko by się nudziła, gdyby nie wirtualna waluta. To dzięki niej możemy dokupować nowych pikselowych pomocników, a także zdecydować się na ulepszenie bohaterów, których mamy do dyspozycji w konkretnym momencie. Kwoty, jakie przychodzi nam płacić za doskonalenie umiejętności wirtualnych postaci, tylko na początku są niskie. Później na nikim kilka zer nie robi już jakiegokolwiek wrażenia.

Gra z tego wpisu na pewno nie jest przeznaczona dla wszystkich. Nie każdy przecież lubi, kiedy w pikselowym świecie ciągle coś się dzieje, a akcja rozgrywa się cały czas w tym samym miejscu. Doskonale to rozumiem i właśnie dlatego uważam, że przed uruchomieniem Pot of Legend powinniście pomyśleć, czy aby na pewno chcecie tego typu apce poświęcić co najmniej kilka minut z życia.