Pogromcy – gra tekstowa dla fanów RPG-ów

0
2864

Domyślam się, że w dzisiejszych czasach raczej mało komu chce się uruchamiać grę, w której prawie w ogóle nie występują nowoczesne efekty wizualne. Sam osobiście byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tego typu produkcji, jednak po długim zastanowieniu postanowiłem sprawdzić co takiego oferuje apka Pogromcy i dlaczego zachwyca się nią tak wiele osób. Czy znalazłem odpowiedź na to pytanie? Nie będę teraz tego zdradzał, ale po przeczytaniu wpisu na pewno się wszystkiego dowiecie.

Autorzy gry Pogromcy, którzy nota bene są Rosjanami, w swoim dziele całkowicie zrezygnowali z fabuły. Tego typu sytuacja bez wątpienia zdarza się częściej w MMORPG, aniżeli w standardowych RPG-ach, jednak nie będę ukrywał, że w tej kwestii nieco się zawiodłem. Dlaczego? Jakoś tak średnio pasuje mi granie bohaterem, o którym prawie nic nie wiem. Brak informacji na temat tego, jaki ma on cel w życiu, kim był zanim został wojownikiem oraz dlaczego robi to, co robi skutecznie utrudnia odczuwanie frajdy z gry. Na szczęście rozgrywka nieco nam rekompensuje poboczne straty.

pog

 Nie musimy w grze się rejestrować, by rozpocząć wirtualną przygodę. Oczywiście, zachęca się nas do tego nagrodami oraz listą zalet, ale jeśli nie chcemy tego robić, możemy ciągle występować w roli gościa. Dzięki temu nie tylko nie musimy podawać żadnych swoich danych, lecz również możemy po prostu przetestować apkę przed związaniem się z nią na dobre.

Tak jak pisałem we wstępie, produkcja Pogromcy to typowa gra tekstowa. Nie mamy w niej więc wielu graficznych elementów, a wszystkie nasze ruchy ograniczają się do naciskania odpowiednich przycisków. Co takiego przychodzi nam w grze robić? Przede wszystkim zabijać potwory, zgarniać łupy i walczyć z pozostałymi graczami.

Zabawa w apce nie ogranicza się do polowania na zwierzęta. Poza jednym działem ze swego rodzaju małą przygodą, która rozgrywa się w określonym miejscu, udostępniono nam również arenę, koloseum (walka grupowa z kilkoma użytkownikami) oraz obóz treningowy. Bardzo łatwo dowiedzieć się, jakie funkcje pełnią te lokalizacje, gdyż wszystkie elementy interfejsu zostały przetłumaczone na język polski.

Na pewno brak typowej oprawy audiowizualnej nie jest zaletą gry Pogromcy. Warto jednak bliżej się temu tytułowi, ponieważ potrafi wciągnąć na naprawdę długi czas. Niestety, ma jedną poważną wadę – sporą rolę odgrywają w nim pieniądze, które nie tylko możemy zdobyć systematyczną pracę, lecz także korzystając z mikropłatności.