Pocoyo Disco – każdy może mieć swój własny teledysk (bez gołych pań!)

0
699

Prawie wszystkie współczesne teledyski tworzone są po to, by wypromować piosenkę, pokazując jak najwięcej gołych części kobiecego ciała. Mam nadzieję, że ten trend jak najszybciej ulegnie zmianie, a póki nic tego nie zapowiada pozostaje mi tworzenie własnych muzycznych klipów. W ostatnim czasie robię to za pomocą dziecięcej aplikacji Pocoyo Disco.

Możecie się ze mnie śmiać, że zamiast profesjonalnych rozwiązań wybrałem te zdecydowanie najprostsze. Owszem, Pocoyo Disco nie należy do wyjątkowo zaawansowanych narzędzi. Trzeba jednak wziąć przede wszystkim pod uwagę fakt, że opisywana aplikacja stworzona jest głównie z myślą o najmłodszych, a ja bawię się nią nie po to, by stworzyć prawdziwe arcydzieło, lecz głównie dlatego, że chcę się przy niej odstresować.

Dobra wiadomość jest taka, że w Pocoyo Disco nie musimy tworzyć teledysków tylko do piosenek danych nam przez twórców. Domyślnych utworów jest zaledwie pięć, ale – na szczęście – program nie wymaga od nas konwertowania plików do żadnych dziwnych formatów, tak więc możemy bez problemu używać tradycyjnego mp3.

Kreator filmików jest w aplikacji bardzo uproszczony. Nie znajdziemy tutaj żadnych filtrów czy innych „bajerów”, natomiast wszystko, co przychodzi nam robić, to wybierać konkretne, kilkusekundowe materiały i umieszczać je na specjalnej osi czasu. Rzecz jasna, w każdej chwili możemy podejrzeć efekty pracy.

Pocoyo Disco nie nakłada się na nas żadnych limitów. Możemy przygotowywać zarówno dłuższe, jak i krótsze teledyski. Niestety, nie dostajemy w apce możliwości wykorzystywania własnych fragmentów video, tak więc jeżeli nie pokochamy bohatera aplikacji (a jednocześnie znanej kreskówki dla dzieci), bardzo szybko będziemy zmuszeni z niej zrezygnować.

Stworzone w programie filmiki zapisują się w formacie mp4, dzięki czemu łatwo udostępnić je w internecie. Oczywiście, na początku teledysku pojawia się wstęp reklamujący aplikację, ale myślę, że nie jest to jakieś wyjątkowe zaskoczenie, biorąc pod uwagę, że apka jest do pobrania za darmo. Podkreślam „do pobrania”, ponieważ chcąc mieć dostęp do wszystkich elementów przygotowanych na potrzeby Pocoyo Disco, należy przygotować się na wydatek rzędu dwudziestu złotych.