Pocket Ninjas – brutalne siekanie kataną!

0
524

Zdałem sobie ostatnio sprawę z tego, że dawno nie siekałem niczego poza ogórkami na sałatkę warzywną. Chcąc jak najszybciej zmienić ten stan rzeczy, odwiedziłem Google Play i pobrałem kilka dobrze zapowiadających się produkcji z niebezpiecznymi wojownikami w rolach głównych. Mimo że zupełnie się tego nie spodziewałem, jedna z nich zrobiła na mnie naprawdę bardzo dobre wrażenie. Nazywa się ona Pocket Ninjas i dostępna jest całkowicie za darmo.

W grze Pocket Ninjas przychodzi nam kierować poczynaniami młodego wojownika, który za pomocą swojej katany chce pozbawić życia jak największą ilość osobistości. Podobnie jak w hiciorze o nazwie Fruit Ninja, wszystkie ruchy wykonujemy tutaj, rysując odpowiednie gesty na wyświetlaczu urządzenia. Autorzy produkcji nie dali nam nawet możliwości wyboru trybu gry bez wcześniejszego „sieknięcia” kilku przycisków. Muszę przyznać, że taka konsekwencja w działaniu bardzo przypadła mi do gustu.

nj

Do przejścia mamy trzy tryby gry. W każdym z nich staramy się zdobyć jak największą ilość punktów. Po wykonaniu zadań z konkretnego działu otrzymujemy dostęp do kolejnych zbiorów plansz i tak aż do samego końca. Pierwsze levele nie sprawiają większych problemów. Robi się jednak trudno, kiedy przeciwnicy są coraz bardziej wymagający, a co jakiś czas wokół nich krążą niebezpieczne dla życia bomby.

Oczywiście, w Pocket Ninjas nie zabrakło wirtualnej waluty. Tę zdobywamy na poszczególnych planszach i możemy wymieniać na przeróżne cudeńka. Znalazło się w apce miejsce nie tylko na przebrania dla głównego bohatera, lecz również nowe bonie, a także ulepszacze dodające nam więcej punktów życia i tak dalej, i tak dalej.

nj1

System atakowania zastosowany w grze studia Cocky Culture – co tu dużo ukrywać – jest najlepszy z możliwych. Nie wyobrażam sobie siekania rywali za pomocą katany, używając do tego wirtualnych przycisków.

Pod względem audiowizualnym, Pocket Ninjas nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Orientalna muzyczka lecąca w tle nadaje produkcji odpowiedniego klimatu, ale moim zdaniem wizualnie mogło być z apką dużo lepiej.

Na koniec warto zadać sobie pytanie, warto czy nie warto pobierać Pocket Ninjas? Osobiście skłaniałbym się ku tej pierwszej opcji. Gra nie jest nafaszerowana reklamami, mikropłatnościami, a do tego oferuje rozgrywkę, która potrafi zabić nudę. Jak na dzisiejsze czasy – to bardzo rzadki gatunek!