Pocket – aplikacja, która zapisze dla Ciebie „internety”!

1
817

Do niedawna bardzo często zdarzało mi się przed wyjściem z domu natrafić w sieci na jakiś ciekawy artykuł, którego – ze względu na brak mobilnego internetu – nie mogłem przeczytać w autobusie. Mój problem zniknął wraz z pojawieniem się w moim urządzeniu mobilnym aplikacji o nazwie Pocket, która stworzona została po to, by zapisywać dla nas treść stron internetowych i udostępniać ją w trybie offline.

Program Pocket charakteryzuje się przede wszystkim prostotą. Dzięki temu może korzystać z niego dosłownie każdy – nie tylko osoba obeznana w wirtualnym świecie. Uważam, że jest to najważniejsza, lecz z całą pewnością jedna z wielu, zalet aplikacji, która wyróżnia ją na tle innych podobnych narzędzi.

pocket

Do wykorzystywania potencjału programu potrzebne jest konto. Zakładamy je, podając swoje imię, nazwisko, e-mail oraz hasło. Nie musimy niczego potwierdzać. Po prostu wprowadzamy dane i gotowe. Możemy już w pełni korzystać z tego, co apka nam oferuje.

Po instalacji aplikacji Pocket, w przeglądarkach, z których korzystamy na naszym urządzeniu, pojawia się przycisk udostępniania treści w programie. Znajduje się tuż obok innych tego typu wirtualnych „guziczków” stworzonych na potrzeby użytkowników Facebooka, Twittera i innych portali społecznościowych.

pocket1

Aby zapisać stronę, wystarczy skorzystać z wymienionej przed chwilą funkcji. Kiedy już dostaniemy informację, że proces „save’a” przebiegł pomyślnie, spokojnie możemy wyłączyć internet i czytać sobie zapisane artykuły w trybie offline.

Sporą zaletą programu jest to, że współpracuje on ze swoją desktopową oraz tabletową wersją. Możemy więc tak jakby bezprzewodowo przesyłać treści stron z komputera na smartfon i odwrotnie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego bardzo często mam okazję korzystać.

Mimo że Pocket dostępny jest w angielskiej wersji językowej, korzystanie z niego jest bardzo proste. Jedyne słówka, jakie musimy tu znać to Articles, Videos i Images. Jestem pewien, że każdy z Was bez problemu sobie z tym poradzi.

Czy warto pobrać Pocket? Zdecydowanie tak. Program jest darmowy, bardzo użyteczny, a do tego nie sprawia większych problemów. Śmiało możemy korzystać z niego na kilku urządzeniach, co jest ogromną zaletą.