Platform Panic – jeden skok, a tak wiele potrafi zdziałać! [VIDEO]

0
708

Platformówki zazwyczaj przechodzi się, nie tylko oddając skoki, lecz również zdając swoim przeciwnikom mniej lub bardziej dotkliwe obrażenia. Studio Nitrome w swojej gierce Platform Panic pokazuje, że przechodzenie z jednej planszy do drugiej tylko i wyłącznie dzięki podskakiwaniu bohaterem może być dość ciekawym zajęciem. No i oczywiście jest w ogóle możliwe, choć nie można powiedzieć, że absolutnie nie potrzeba do tego odrobiny wytrwałości i sprytu.

Nie wiem, kim jest bohater produkcji Platform Panic. Moim zdaniem, wygląda trochę jak roztopiona gałka lodów o smaku gumy do żucia, ale nie jest wykluczone, że to po prostu jakiś różowy kosmita z nogami absolutnie nieproporcjonalnymi do reszty ciała. Jeżeli wspomniana przeze mnie postać Wam się nie spodoba, będziecie mogli wybrać inną. Oczywiście, nie za darmo, a pieniążki zdobyte w grze.

pl1

Miejscem akcji w Platform Panic jest pewne tajemnicze miejsce, gdzie na każdym kroku spotkać można technologiczne cudeńka. Tym razem jednak nie mają one na celu pomagać, lecz naprzykrzać życie naszemu głównemu bohaterowi. Doświadczonym graczom spadające lub wyrastające z ziemi kolce oraz skaczące roboty z pewnością nie będą wydawać się czymś specjalnie wymagającym. Czy słusznie? Nie, nie i jeszcze raz nie!

W grze możemy tylko wykonywać skoki oraz zmieniać kierunek poruszania się różowego stwora. Nie ma możliwości zatrzymania kierowanej przez nas postaci, co z całą pewnością jest bardzo dużym utrudnieniem. Niekiedy bowiem na planszach przeszkadzajki pojawiają się w ostatniej chwili i ciężko jest nam w jakikolwiek sposób sobie z nimi poradzić.

Rozgrywka podzielona jest w Platform Panic na etapy. Te drugie pojawią się na ekranie losowo. Kończymy jeden, przechodzimy do kolejnego i tak do momentu, w którym zaliczymy wpadkę. Co ciekawe, nie mamy tutaj możliwości naprawienia swojej szkody bez wydawania wirtualnych monet. Malutki błąd jest więc powodem, dla którego zazwyczaj musimy całą zabawę zaczynać od początku.

pl2

Im więcej leveli uda nam się przejść bez skuchy, tym lepsze miejsce otrzymujemy w rankingu wyników. Dotarcie do pierwszej dziesiątki – czego pewnie już się domyśliliście – graniczy z cudem, ale myślę, że spokojnie w TOP 100 może znaleźć się każdy, kto solidnie będzie grał i uczył się na własnych błędach.

Achievementsy dostępne w Platform Panic do wymyślnych nie należą, ale warto wspomnieć, iż w ogóle są. Jeżeli chodzi o grafikę, znajdą się na pewno tacy, co będą na nią narzekać, ale mnie się bardzo spodobała. I pewnie każdy pikselomaniak będzie miał podobnie.