Plants vs Zombies 2 – kwiatki ochronią Cię przed zombie!

1
915

Większość producentów gier mobilnych jest zdania, że to człowiek wyposażony w nowoczesną broń jest w stanie uratować ludzkość przed ekspansją zombie. Zupełnie inaczej myślą ludzie z EA Swiss Sar, którzy stoją za opublikowaniem jednej z popularniejszych gier w Google Play – tower defense’a o nazwie Plants vs Zombies 2.

W grze o nazwie Plants vs Zombies 2 naszym celem jest uratować nasz dom przed atakującymi go zombiakami. Zgodnie z tym co pisałem we wstępie, do zrealizowania powierzonego nam zadania wykorzystujemy roślinki rosnące obok naszej miejscówki. Wydaje się to głupie? Być może fabuła pozbawiona jest większego sensu, ale rozgrywka naprawdę potrafi wciągnąć i z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto lubi spędzać czas nad apkami z gatunku tower defense.

zombie

Aby ukończyć dany etap, musimy pokonać każdego występującego w nim wroga. Nudno nie jest, ponieważ nie tylko chodzi o właściwe rozmieszczanie jednostek, lecz także o zbieranie… promieni słonecznych. Dzięki nim możemy w trakcie zabawy powiększać i modyfikować posiadane przez nas „roślinkowe oddziały”. A jest co ulepszać, bowiem każdy typ roślin posiada inne właściwości specjalne i przydaje się do czegoś innego. I nie spodziewajcie się tylko typowych słoneczników czy tulipanów, a przygotujcie się na „wynalazki” pokroju kwiatków atakujących elektrycznością.

Plants vs Zombies 2 oferuje nam setki leveli do przejścia. Mimo że produkcja swoim wyglądem przypomina apki dla dzieci, poziom trudności w niej nie należy do najniższych, z jakimi się spotkałem. Fakt, na samym początku wszystko idzie jak po maśle. Z biegiem czasu zaczyna się jednak prawdziwa zabawa, gdzie nie ma mowy o jakichkolwiek strategicznych pomyłkach.

zombie1

Ogromne możliwości, jakie daje nam Plants vs Zombies 2, to nie wszystko, co składa się na sukces tej apki. Gra od samego początku prezentuje się bardzo dobrze, a zastosowane w niej dźwięki sprawiają, że nie chce się jej wyłączać nawet na kilka minut. Jeżeli lubicie gry tower defense – nie powinniście zastanawiać się nad pobraniem tej gry.


logo-app
Plants vs. Zombies™ 2
ELECTRONIC ARTS
0   
qrcode-app