Plague Inc. – jam jest szalony naukowiec!

1
653

W trakcie lektury najnowszej książki Dana Browna pt. „Inferno” zastanawiałem się nad tym, jak musi czuć się szalony naukowiec, który postanawia pozbawić życia wszystkich ludzi żyjących na naszej planecie. Gra o nazwie Plague Inc. pozwoliła mi wcielić się w postać wspomnianego gościa i udowodniła, że w wirtualnym świecie – wbrew pozorom – zarażanie potrafi sprawiać jeszcze więcej przyjemności niż leczenie.

Celem numer jeden w grze Plague Inc. jest zarażenie ludzkości wymyślonym przez nas wirusem i doprowadzenie do śmierci wszystkich osób chodzących po naszej planecie. Myślicie, że jest to dużo łatwiejsze od diagnozowania i leczenia? Zdecydowanie nie.

plag

W apce możemy skorzystać z trzech poziomów trudności. W najłatwiejszym mamy do czynienia z ludźmi niedbającymi o higienę oraz społeczeństwem bez lekarzy, gdzie chorzy nie są w żaden sposób izolowani od swoich rodzin czy znajomych. Czym charakteryzuje się najtrudniejszy? Wszystkim tym, czego nie można znaleźć w trybie Casual.

Na samym początku rozgrywki jesteśmy poproszeni o nadanie nazwy bakterii. Kiedy już jakąś wymyślmy, naszym oczom ukazuje się mapa świata z czerwonym punkcikiem, który oznacza miejsce „debiutu” stworzonego przez nas biologicznego narzędzia do zabijania.

W jaki sposób chcemy, by nasz wirus się rozprzestrzeniał zależy tylko i wyłącznie od nas. Podczas gry zdobywamy punkty DNA, które możemy wykorzystać do modyfikacji naszej broni. Plague Inc. daje nam okazję do „grzebania” w symptomach choroby, jej genetycznych właściwościach, a także tym, w jaki sposób przede wszystkim ma się rozprzestrzeniać.

Nawet początkujący gracz jest w stanie poradzić sobie z zadaniem, jakie czeka go w najłatwiejszym trybie rozgrywki. Dużo gorzej jest na bardziej skomplikowanych etapach, gdzie specjaliści nad leczeniem działają niemal w takim samym tempie co nasza bakteria.

Plague Inc. pobrać można z Google Play za darmo. W grze istnieje szansa dokupienia nowych zaraz, za które trzeba zapłacić od 3 do nawet 10 złotych.

Ąpka charakteryzuje się fajną oprawą graficzną, która znakomicie wpasowuje się w jej ogólny klimat. Mapa świata zmieniająca się na bieżąco, pasek z informacjami ze świata – bardzo przypadło mi to do gustu i wiem, że Plague Inc. będzie jeszcze nieraz przeze mnie jeszcze nwykorzystywane jako zabijacz nudy.