Pixel Dungeon – pikselowa przygoda w mrocznych lochach

0
1287

Choć w Google Play dostępne są gry, które wyglądem niewiele odbiegają od PC-owych hitów, zauważyłem, że posiadacze smartfonów w swoich urządzeniach mobilnych bardzo często decydują się na pikselowe produkcje, które charakteryzują się nieskomplikowaną rozgrywką. Jeżeli Wy także lubicie przede wszystkim nad tego typu apkami siedzieć całe dnie, na pewno nie przejdziecie obojętnie obok Pixel Dungeon.

Pixel Dungeon mamy okazję przeżyć przygodę w mrocznych lochach zbudowanych z pikseli. Do wyboru mamy cztery klasy postaci. Początkowo dostępne są tylko trzy z nich: Wojownik, Mag oraz Łotr. Aby odblokować Łowczynę wymagane jest dojście do co najmniej trzeciego bossa dostępnego w apce.

dungeon

Choć doświadczony gracz wie, czego może spodziewać się po każdej z profesji, Watabou (czyt. autor) przygotował krótką charakterystykę każdej z nich. Oczywiście, wspomniane materiały dostępne są w trakcie wybierania postaci, dzięki czemu możemy szybko zdecydować który z bohaterów najlepiej sprawdzić się powinien w preferowanym przez nas stylu walki.

Kiedy już zdecydujemy się na jedną z wirtualnych osobistości, możemy wyruszać na podbój lochów. Czekają tu na nas najróżniejsze wrogie kreatury, wśród których można znaleźć coś dużo mniej pospolitego niż szczury. Eksloracja świata w Pixel Dungeon odbywa się poprzez dotykanie ekranu w odpowiednim miejscu. Walka to natomiast nic innego jak próba zmiażdżenia wroga jednym palcem u ręki.

dungeon1

Po co w zasadzie główni bohaterowie Pixel Dungeon narażają swoje życie? Aby zdobyć ostateczny artefakt zwany Amuletem Yendoru. Czym w zasadzie on jest i do czego służy – nie wiemy. Można się tego dowiedzieć tylko i wyłącznie, dochodząc do ostatniej planszy i pokonując końcowego bossa.

Gra nie zawiera mikropłatności, co jest jej sporą zaletą. Jeżeli chcemy, możemy w dowolnym momencie obdarzyć autora apki kwotą wynoszącą 15 złotych.

Jak prezentuje się Pixel Dungeon najlepiej widać na screenach. Piksele, piksele i jeszcze raz piksele. Czy to dobrze, czy nie – każdy z Was musi ocenić sam. Ja tego typu apki bardzo lubię, tak więc moją opinię znacie. A jaka jest Wasza?