Pixel Doors – dostań się do pikselowych drzwi [VIDEO]

0
462

Gry logiczne, w których zadanie gracza polega na znajdowaniu sposobów na dotarcie i otwieranie drzwi, biły swego czasu rekordy popularności. Obecnie jest z tym nieco gorzej, ponieważ ciężko w tego typu produkcjach znaleźć jakikolwiek powiew świeżości. „Ciężko” nie oznacza jednak, że jest to absolutnie niemożliwe, co najlepiej pokazuje gierka Pixel Doors.

Pixel Doors wygląda jak typowa platformówka. Nie trzeba jednak zbyt wiele czasu jej poświęcić, aby przekonać się, iż nie wystarcza w niej jedynie bezsensowne podskakiwanie wirtualnym ludzikiem. Nie sklasyfikowałbym, co prawda, opisywanej gierki na równi z najtrudniejszymi łamigłówkami świata, ale absolutnie nie zmienia to faktu, że czekające tu na nas zadania są dosyć wymagające.

Menu główne składa się z trzech zakładek. Jedna pozwala nam rozpocząć zabawę, druga zawiera rankingi wyników, a trzecia to po prostu wyjście. Czyżby autorzy zapomnieli o ustawieniach? Nie, zdecydowanie nie. Wszelkie opcje do włączania i wyłączania znajdują się po lewej stronie wspomnianych wcześniej odnośników. Nie spodziewajcie się tutaj jednak czegoś więcej niż aktywowania muzyki, efektów i tak dalej.

Nie jestem w stanie napisać Wam, ile dokładnie poziomów przygotowano dla nas w Pixel Doors. Mimo iż nie ukończyłem jeszcze tej gry, mogę i tak powiedzieć, o co w niej chodzi. A sprawa do wytłumaczenia jest dosyć prosta. Chodzi tu bowiem jedynie o szukanie sposobów na dostanie się do drzwi do następnego levelu. Niekiedy wystarcza po prostu do nich się zbliżyć, a niekiedy trzeba dodatkowo poszukać sposobu na to, by się otworzyły. Nie wydaje się to niczym trudnym, ale możecie mi wierzyć, że łatwo zmienić zdanie na ten temat po ukończeniu kilkunastu etapów.

Pixel Doors nie występuje wiele wymyślnych przeszkadzajek. Tak naprawdę to w każdej planszy mamy do czynienia z dosyć naturalnymi utrudnieniami takimi jak skrzynie czy wielkie głazy. W porównaniu z innymi grami logicznymi, tutaj bardzo często musimy wykazać się nie tylko umiejętnościami umysłowymi, lecz także zręcznością. Na szczęście, sterowanie oparte na dotykowej gałeczce spisuje się tak, jak powinno.

Zgodnie z tym, co pisałem wyżej, apka oferuje nam tabele wyników. Możemy w nich sprawdzać nasze postępy na tle innych graczy. Skąd się biorą punkty? Dostajemy o nich informację po każdym ukończonym poziomie. W głównej mierze ich ilość zależy od tego, ile etapów udało nam się przejść i w jakim czasie to uczyniliśmy.