Pirate Empire – zostań piratem i atakuj wrogów!

0
556

Pirackie produkcje trochę mi się przejadły, bo jest ich w Google Play całkiem sporo. Nie spodziewałem się więc, że jedna z androidowych nowości o nazwie Pirate Empire będzie czymś wyjątkowym, wciągającym i godnym polecenia. A jednak, bardzo miło wspominam czas spędzony z tą apką i jestem przekonany, że będziecie zadowoleni z tego, co oferuje.

Kiedy uruchamiamy Pirate Empire  pierwszy raz, mamy okazję wziąć udział w pirackim pojedynku na najwyższym poziomie. Widzimy, jak dwa statki z 80 levelami doświadczenia atakują się nawzajem i chcą w jak najszybszy sposób zniszczyć wroga. Jak pewnie już się domyśliliście, to my kierujemy jednym z oddziałów, a koniec końców i tak musimy wszystko zaczynać od absolutnego zera. A wszystko to przez złego, legendarnego smoka.

Jako kapitanowie statku musimy w opisywanej grze dbać o rozwój naszego pływającego dziecka i stawiać czoła przeróżnym wyzwaniom. Tylko te ostatnie pozwalają nam zdobywać szacunek innych i to właśnie one mają wpływ na to, czy będziemy mieli się czym pochwalić, czy też wręcz przeciwnie.

Wygrywanie pojedynków z oponentami to najlepszy sposób na wspinanie się po drabinie pirackiej kariery. Oczywiście, żeby w ogóle takie potyczki kończyć z powodzeniem, musimy przede wszystkim dokupować do statku dodatkowe elementy obrony, ataku i tym podobnych. Możliwości rozbudowy jest całkiem sporo, a żeby odkryć większość z nich, musimy non-stop udowadniać swoją wyższość nad członkami pirackiego świata.

Zabawa w Pirate Empire od samego początku jest dosyć wciągająca, ale dopiero po osiągnięciu przez nas 10 levelu możemy mówić o wciągającej rozgrywce z prawdziwego zdarzenia. I nie mam tu na myśli tylko Multiplayera, lecz również warto wspomnieć o wyprawach na głębokie morze, tzw. Raidach i tak dalej, i tak dalej.

Osobiście mógłbym grać w Pirate Empire godzinami. Problem jest – niestety – taki, że autorzy postanowili ograniczyć nam swobodę i stworzyli punkty energii. Możemy je sobie doładowywać prawdziwymi pieniędzmi, podobnie jak możemy kupować sobie w sklepiku nowe przedmioty, ale wiąże się to ze sporym wydatkiem.