Pinball HD Collection – pieniądze zamiast żetonów? Chytry plan!

0
553

Kiedy nie mieliśmy do dyspozycji urządzeń mobilnych (a wcześniej – nawet komputerów), zagranie w ulubionego flippera wymagało wymienienia pieniędzy na specjalne żetony. W XXI wieku miało być lepiej, bo wszystko miało być bez limitu. Niestety, nie jest. A „darmowość” opisywanej gry Pinball HD Collection to tylko żart jej twórców.

Podejrzewam, że nie tylko ja dałem się nabrać na to, że ktoś udostępnił wreszcie fajnego pinballa zupełnie za darmo. Tytuł obiecuje nam kolekcję flipperów, ale kiedy już uruchamiamy apkę, dowiadujemy się, że komplet to tak naprawdę jeden stół i… cała masa dodatkowych do dokupienia.

pinball

Pinball HD Collection możemy zdobywać punkty na Dzikim Zachodzie bez żadnego limitu. Bijemy rekordy jak za starych dobrych czasów, patrzymy jak kulka odbija się od grzybków i wpadamy w wirtualne poręcze. Dzięki synchronizacji z Google Play Games mamy okazję do porównywania swoich wyników z osiągnięciami innych. Szkoda tylko, że sama zabawa dość szybko robi się monotonna.

Porozmawiajmy o tym, co jeszcze można spotkać w Pinball HD Collection. Flippery o zombiakach, w krainie fantasy, na dnie oceanu, w dżungli, a nawet w świecie Leonarda Da Vinci – to wszystko czeka na Was po uruchomieniu gry. Dostęp kosztuje niecałe dziesięć złotych za sztukę. Można mięć do tego różne podejście, ale nie wydaje mi się to niską ceną.

Plusem jest fakt, iż każdy odpłatny element możemy wypróbować w specjalnym trybie demo. Trwa on równe 90 sekund, podczas których kombinujemy, testujemy, sprawdzamy… no, jak zwał, tak zwał. Zdecydowanie twórcom Pinball HD Collection należą się brawa za danie nam takiej możliwości. Gdyby nie to, z satysfakcją ( i miną szalonego fizyka!) postawiłbym im za pracę szkolną jedynkę!

Pinball HD Collection nie zachwyci Was grafiką, ale jest ona na tyle poprawna, że mniej wybredne oko nie dostrzeże większych minusów. Tak naprawdę, poza mikropłatności trudno się tu do czegokolwiek przyczepić. Niestety, jedna wada wystarczyła do tego, bym szybko zrezygnował z tego tytułu.