Pinball Arcade – za moich czasów grało się w to inaczej!

0
1008

Młodsze pokolenie raczej już tych czasów nie pamięta, ale w mojej głowie nie brakuje wspomnień dotyczących gry na automatach zwanych flipperami. Wydawało się na nie każde zarobione pieniądze, ale wcale się tego nie żałowało. W dobie sprzętu mobilnego mogłoby się wydawać, iż tego typu gry w wersji wirtualnej powinny być dostępne za darmo. Czy jednak aby na pewno są? Pinball Arcade pokazuje, że nie.

Gra Pinball Arcade nie jest poświęcona konkretnemu flipperowi, co w dzisiejszych czasach jest raczej rzadkością. Czy to dobrze, czy nie – pewnie można się zastanawiać. Z jednej strony, mówi się, że co za dużo, to nie zdrowo, ale z drugiej spokojnie można przyjąć, iż w opisywanym tytule każdy – bez wyjątku – znajdzie coś dla siebie.

flipper

Zasad zabawy na automatach z potocznymi grzybkami  tłumaczyć raczej nie trzeba. Krokiem rozpoczynającym rozgrywkę jest wystrzelenie piłeczki, natomiast później chodzi o to, by odbijać flipperami kolisty przedmiot i zdobywać punkty za sprawą uderzeń w różne – mniejsze bądź większe – elementy stołu. To, co w Pinball Arcade bawi najbardziej, to – rzecz jasna – bicie rekordów. Kto choć raz wydawał kieszonkowe na grę, ten doskonale wie, o czym mowa.

Produkcja z tego wpisu jest podzielona na cztery sezony. W każdym z nich czeka na nas zbiór flipperów. Niektóre dotyczą filmów hollywoodzkich, inne gier, a jeszcze inne są po prostu godną uwagi zabawką dla małych i dużych dzieci. Niestety, jest z apką mały problem. Wszystkie stoły dostępne są w niej odpłatnie, a wersja próbna pozwala nam tylko na grę do… pierwszego pobitego High Score’a.

flipper1

Niektórzy w Google Play narzekają na to, że fizyka piłki występującej w Pinball Arcade nijak ma się do rzeczywistości. Szczerze mówiąc, nie zauważyłem, by różniła się ona jakoś znacząco od tych, jakie fundują nam inne podobne produkcje. Wniosek nasuwa się więc sam – opisywana gra nie jest najgorsza i pewnie znalazłaby swoich fanów, gdyby nie spora ilość dodatkowych płatności.

A skoro już wrócił temat pieniędzy, warto wspomnieć, ile dokładnie kosztują stoły w Pinball Arcade. Wszystko zależy od tego, jaki pakiet gier planujemy kupić, choć i tak możemy szykować się na wydatek mniejszy niż 10 złotych, a w niektórych przypadkach przyjdzie nam zapłacić sporo ponad 20.