Piano by Yokee – muzyczny trening palców dla każdego

0
796

Nie chcę zgadywać, czy macie problemy z refleksem, czy wręcz przeciwnie, ale doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że każdy fan muzyki powinien wypróbować możliwości Piano by Yokee. Bo nie dość, iż pozwala ona na odgrywanie ulubionych utworów, to jeszcze poprawia nasze umiejętności szybkiego reagowania.

Mimo że opisywana gierka ma w swojej nazwie coś, co niektórym z Was może kojarzyć się z lekcjami muzyki z lat dziecięcych, nie bójcie się – Piano by Yokee to zdecydowanie nowoczesna i przyjazna dla użytkownika aplikacja. Mimo że sam nie należę do wielkich fanów pianina, w tej grze zakochałem się wyjątkowo szybko.

Zadanie gracza w apce jest stosunkowo proste – musi on dotykać kolorowych piłeczek poruszających się na ekranie. Każdy taki owalny element symbolizuje cześć melodii konkretnego utworu. Najlepiej aktywować kule na wyznaczonej do tego linii, ale niekiedy sytuacja po prostu na to nie pozwala.

Oczywiście, autorzy Piano by Yokee przygotowali dla nas nie tylko pojedyncze części zabawy. Oznacza to, że możemy tutaj stanąć przed wyzwaniem, w którym w jednym czasie musimy dotknąć wyświetlacza dwoma bądź trzema palcami. A wszystko to w szybkim tempie, co wyjątkowo utrudnia dobrą realizację zadania.

Baza piosenek dostępna w programie jest bardzo obszerna. Znajdą w niej coś dla siebie zarówno ci, którzy miłują Bacha, jak i tacy, co wolą słuchać Lady Gagi bądź Elvisa Presleya. Zapytacie pewnie: i wszystko to za darmo? No, niestety, nie. Kilka utworów można pobrać sobie odpłatnie, ale zainstalowanie większości wiąże się z kosztami. Wysokimi? Już wyjaśniam.

Materiały znajdujące się w Piano by Yokee nabywać można albo za wirtualną walutę, albo mając konto VIP. To drugie to miesięczny wydatek rzędu 18 złotych. Jeżeli natomiast chodzi o mobilne pieniążki, zdobywamy je za wykonywane zadania. Wniosek jest zatem prosty – im aktywniejsi będziemy, tym więcej piosenek będzie dla nas dostępnych.

Co prawda, w tego typu produkcjach grafika nie jest najważniejsza, ale – moim zdaniem – warto o niej wspomnieć. Dlaczego? Bo jak dla mnie prezentuje się wyjątkowo dobrze. Na pochwałę bez dwóch zdań zasługuje też interfejs. Przede wszystkim jest bardzo przejrzysty i przyjazny nawet dla początkującego użytkownika.