Pet Pop 2 – łamigłówko-bijatyka z uroczymi zwierzakami

0
791

Nie jestem tego pewien w stu procentach, ale wydaje mi się, że to telewizyjny hicior Pokemon zapoczątkował modę na kreskówki i gry, gdzie człowiek w trudnych sytuacjach wyręcza się śmiesznymi, wręcz iście kosmicznymi, stworami. Dla tych, którzy uwielbiają tego typu produkcje, przygotowano Pet Pop 2, czyli świetną łamigłówkę z elementami pokemonowej bijatyki.

Twórcy Pet Pop 2 zastąpili Asha Ketchuma różową, uroczą wiedźmą latającą na miotle. Kiedy stawiamy w grze pierwsze kroki, bohaterka dysponuje jednym podopiecznym, który wygląda na coś w rodzaju konaru drzewa z dziwną antenką zakończoną kulą. Niestety, tutaj nie przyjdzie Wam odkrywać setek nowych stworów. Kilkanaście jednak przygotowano i to w zupełności wystarcza.

pet

W planszach dostępnych w grze chodzi o to, by pokonywać wrogów pojawiających się na ekranie. Ciosy zadaje nasza „cute” towarzyszka, natomiast moc zbieraną dzięki połączeniom różnych elementów przetwarzają „Pokemony” o charakterystycznych mocach specjalnych. Brzmi fajnie, ale czuję się zobowiązany napisać, że rozgrywka tak naprawdę świetnie maskuje znany model gatunku match-3. Oponenci nie mają tutaj punktów życia, a po prostu umierają, kiedy zniszczymy określoną liczbę danych klocuszków.

Zazwyczaj w kreskówkach nie widać pieniędzy, a jak już są, nie odgrywają znaczącej roli. W bądź co bądź bardzo kreskówkowej apce Pet Pop 2 wirtualna waluta występuje i pozwala nam na kupowanie kolorowych jajeczek oraz „świeżutkich” stworów. Te pierwsze to nic innego, jak inaczej wyglądające prezenty, które kryją w sobie rozmaite, przydatne niespodzianki.

pet1

Chociaż od razu tego nie widać, rynek gierek match-3 jest monochromatyczny. Każda nowość jest niby barwna, niby ciekawa, ale tak naprawdę prezentuje się niemal identycznie, jak konkurentki. Czy w przypadku Pet Pop 2 jest inaczej? Moim zdaniem, tak. Przynajmniej po części.

Nie dostrzegłem w opisywanej produkcji wielu błędów związanych z grafiką, a już na pewno nie mogę powiedzieć złego słowa o dźwiękach. Nie jestem przekonany, czy będę miał czas, aby poświęcić Pet Pop 2 wiele czasu, ale gdybym miał komuś polecić fajną łamigłówkę, na pewno ta znalazłaby się na jednym z pierwszych miejsc.