Pastry Mania – ciastko do ciasteczka, aż będzie… nuda?

0
438

Będę w tym wpisie sporo narzekał. Na co? Na ciągle powtarzającą się rozgrywkę, w której łączymy co najmniej trzy elementy. Na powiadomienia włączane bez naszej zgody, limity żyć oraz powielaną oprawę graficzną od ludzi ze studia King. Jeszcze mało? W takim razie zagrajcie w Pastry Mania, a szybko przekonacie się, że znalezienie wad to w tym przypadku nie stanowi najmniejszego problemu.

Przyzwyczaiłem się do tego, że wśród nowości w Google Play zawsze znajdzie się jedna, dwie lub trzy zupełnie „nowe” match-3. Niektóre z nich całkiem mi się podobają, ale inne – jak ta o nazwie Pastry Mania – od początku działają mi na nerwy. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko przez monotonię. Bo niby każda z tych gier jest zupełnie nowym projektem, ale jak się przyjrzymy bliżej… zresztą, wiecie, co chcę powiedzieć.

pastry

Pastry Mania śrubujemy rekordy, łącząc ciasteczka, torty, galaretki oraz inne tego typu słodkości. Oczywiście, zawsze robimy to po to, by dostać się do kolejnego poziomu. Czasem jednak nie dorobek w postaci punktów jest najważniejszy, a zniszczenie wszystkich „blokad”, konkretnych elementów i tak dalej, i tak dalej.

Gra Pastry Mania nie daje nam o sobie zapomnieć nawet wtedy, gdy ją wyłączymy. Powiadomienia aktywowane są w sposób automatyczny, a my nawet nie zostajemy o tym poinformowani. To jeszcze nie wszystko – limit żyć także tu występuje. A jeżeli komuś nie chce się czekać na regenerację kilku serduszek, może… pobrać inną gierkę wyznaczoną przez twórców i trochę na tym zyskać.

pastry1

Nie zrozumcie mnie źle – rywalizacja ze znajomymi z Facebooka, a przede wszystkim główkowanie na planszy pełnej rozmaitych, mobilnych smakołyków też kiedyś mnie bawiło i pewnie wciągnęłoby mnie nawet teraz. Problem jest tylko taki, że ludzie tworzący match-3 zrobili się leniwi. Nie dają ludziom nic nowego, a w zamian liczą na wydawanie pieniędzy na mikropłatności. Nie tędy droga, zdecydowanie nie tędy droga!

Nie mogę nikomu zabronić pobrania Pastry Mania. Gdyby nie kilka wad, na pewno tę produkcję doceniłoby wielu graczy. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ogromną liczbę dostępnych plansz. Ponad 500 wyzwań zapewnia kilka miesięcy zabawy, co jest znakomitym wynikiem jak na dzieło stworzone z myślą o smartfonach i tabletach.