Parking Frenzy Trailer Mania – sztuka parkowania z przyczepą

0
531

Kiedy pierwszy raz ma się styczność z samochodem, wydaje nam się, że jest on „bestią”, nad którą naprawdę trudno jest zapanować, a tym bardziej prawidłowo zaparkować. Bardzo szybko łapie się jednak wprawę i to, co na początku wydaje się niemożliwe, później staje się chlebem powszednim. Czy w przypadku aut z przyczepą campingową jest podobnie? Prawdopodobnie tak, jednak gra Parking Frenzy Trailer Mania dała mi jasno do zrozumienia, że przyzwyczajenie się do dodatkowych kilku metrów z tyłu pojazdu nie jest krótkotrwałym procesem.

W grze Parking Frenzy Trailer Mania przychodzi nam kierować dużymi, ciężkimi samochodami, z tyłu których umieszczone zostały przyczepy campingowe. Minęły już czasy, w których ludziom spanie w samochodzie wydawało się czymś dziwnym, tak więc – moim zdaniem – spokojnie mogę sobie odpuścić tłumaczenie Wam, czym dokładnie są wspomniane przed chwilą „dodatki sypialniane” i czemu konkretnie mają służyć.

Jak wskazuje na to sama nazwa opisywanej apki, naszym głównym zadaniem jest w niej parkowanie. Rozgrywka odbywa się w kilku miejscach, z czego tylko park narodowy dostępny jest od samego początku całkowicie za darmo. Dostęp do pozostałych miejscówek możemy sobie wykupić za określoną kwotę złotych monet, które zdobywa się w trakcie jazdy mobilnym samochodem.

Pierwsze plansze wymagają od nas jedynie samego zaparkowania, jednak w kolejnych poza tym musimy także do miejsca postojowego dojechać. Jest to o tyle trudne, że samochody sterowane przez komputer w ogóle nie zawracają sobie nami głowy, co oznacza, że to na nas ciąży obowiązek zwracania uwagi na wszelakie niebezpieczeństwa drogowe.

Sterowanie zostało dostosowane do osób prawo- oraz leworęcznych. Na czym dokładnie ono polega? Nie mamy tutaj do dyspozycji ani pedału gazu, ani hamulca. Wszystko wykonujemy za pomocą dotykowej kierownicy oraz wajchy do jazdy naprzód bądź też zawracania.

Parking Frenzy Trailer Mania nie tylko dodatkowe plansze jesteśmy w stanie kupić za wirtualne monety. W sklepie przygotowanym przez autorów apki znalazło się też miejsce dla zupełnie nowych przyczep oraz aut. Różnią się one głównie od siebie szybkością oraz innymi typowo motoryzacyjnymi parametrami.

Graficznie gra na pewno Was nie zachwyci. Wydaje mi się jednak, że nie do końca idealny wygląd jest w produkcjach tego typu niemalże standardem, do którego pewnie większość z Was przywykła.