Parigami – układanka w zwierzęco-papierowym świecie

0
446

Nie zwykłem zaczynać tygodnia od testowania układanek match-3. Dla produkcji Parigami postanowiłem jednak zrobić wyjątek. Dlaczego? Po pierwsze – skusiła mnie do tego ładnie prezentująca się grafika i niecodzienna tematyka zabawy. Po drugie – byłem bardzo ciekawy, czy ludzie z Awesome Software wpadli na coś, co okaże się prawdziwą innowacją.

Możecie nie lubić match-3, ale przyznać jedno będziecie musieli – Parigami prezentuje się świetnie i zdecydowanie pod tym względem wypada lepiej niż niejedna tradycyjna produkcja. Mimo że zwierzęta bardzo często pojawiają się w wirtualnym świecie, z tymi stworzonymi z papieru ma się do czynienia znacznie rzadziej i na pewno wzbudzają większe emocje, niż ich powszechni koledzy i koleżanki.

pari

W Parigami nie ma fabuły, a więc możemy ruszyć głową i sami wymyślić, dlaczego w każdej planszy prosi się nas o łączenie kilku zwierzaków tego samego gatunku, zdobywanie punktów i śrubowanie jak najlepszego rezultat. Szczerze powiedziawszy, nie udało mi się stworzyć w wyobraźni jakiejś fajnej historii, tak więc pozwólcie, że nie będę się z Wami dzielił swoimi rozmyślaniami na ten temat.

Podobnie jak w większości gier tego typu, w Parigami trzeba znaleźć minimum trzy takie same symbole, by móc je usunąć z planszy. Różnica w tym przypadku dotyczy jedynie sposobu przesuwania elementów. W produkcji z tego wpisu przesuwamy nie tylko jedno zwierzę, lecz od razu całą kolumnę bądź rządek. Stwarza to spore możliwości i na pewno bardzo szybko będziecie się mogli o tym przekonać.

pari1

Parigami zawiodło mnie w kwestii dostępnych poziomów. Nowe układanki zazwyczaj oferują co najmniej sto, natomiast tutaj znalazło się miejsce jedynie dla pięćdziesięciu. Oczywiście, może się okazać, że na dniach pojawi się jakaś aktualizacja, ale – jak znam życie – raczej nie ma co na to liczyć.

Aktywacja power-upów i doładowania żyć – to głównie do tego przydają się w Parigami mikropłatności. Tego typu praktyki są już normą, ale nie rozumiem, jak można w match-3 wymagać od graczy wydania niecałych 300 złotych w jednej transakcji. Dla mnie to lekkie przegięcie i czekam z niecierpliwością na chwilę, w której wszystkie gry będą po prostu płatne, a dodatkowe opcje płatności odejdą w zapomnienie.