Paranormal Escape – nie bój się ciemności, twardzielu!

0
439

Niektórzy moi znajomi bardzo się dziwią, kiedy mówię, że uwielbiam oglądać horrory. Niestety, hollywoodzkie produkcje zaczynają mnie pomału bardziej śmieszyć, niż straszyć, dlatego postanowiłem spróbować czegoś zupełnie nowego. Tak oto trafiła w moje ręce gra mobilna Paranormal Escape. Co prawda, za bardzo mnie nie przeraziła, ale i tak bardzo dobrze wspominam spędzony z nią czas.

Paranormal Escape wcielamy się w postać młodego agenta, którego zadaniem jest rozwiązywanie zagadek dotyczących zjawisk paranormalnych. Jeżeli oglądaliście kiedykolwiek „Z Archiwum X”, a podejrzewam, że tak, z całą pewnością doskonale wiecie, o co wszystko tu się rozchodzi i jaki dokładnie jest nasz cel.

tap

W chwili obecnej opisywana gra oferuje nam dziewiętnaście etapów do przejścia. Jak nietrudno się domyślić, każdy z nich to inna sprawa do rozwikłania, a co za tym idzie – inne miejsce akcji. Oczywiście, starano się robić wszystko, by występujące tutaj miejscówki były jak najbardziej przerażające dla człowieka. Mały pokoik, garaż czy też prosektorium dla zwierząt – na mnie nie zrobiło to dużego wrażenia, ale jestem przekonany, że niektórzy z Was będą mieli zupełnie inne odczucia.

Paranormal Escape to przede wszystkim zabawa w odnajdywanie ukrytych przedmiotów oraz ich wykorzystywanie do przeróżnych czynności. Żeby zbyt wiele Wam nie zdradzić, posłużę się przykładem z pierwszego etapu, gdzie najpierw bierzemy do ręki lampę naftową, później zapalniczkę, a kiedy mamy już gotowy zestaw emitujący światło, kierujemy go w stronę kartki wentylacyjnej, z której dochodzą (prawie) przerażające odgłosy.

Liczba plansz dostępnych w grze pewnie nie zrobi większego wrażenia na wymagającej osobie. Na pewno jednak ci, którzy są mniej przeczuleni na tym punkcie, dostrzegą w Paranormal Escape zalety w postaci bonusów oraz sekretnych pokoi, dzięki którym rozgrywka trwa nieco dłużej, niż w przypadku standardowej drogi do rozwikłania wszelkich zagadek.

Ciężko mi powiedzieć, czy ktokolwiek może bać się podczas gry w Paranormal Escape. Jako miłośnik horrorów, jestem przyzwyczajony do wielu zabiegów wizualno-dźwiękowych, dlatego też dzieło studia Trapped pod tym względem nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Śmiało mogę jednak polecić tę grę każdemu, kto lubi hidden objecty i nie boi się duchów. Również tych mobilnych.