Paradise Island 2 – i Ty możesz mieć swój raj na ziemi

0
437

Mówiąc o przysłowiowym raju na ziemi, każdy ma na myśli coś innego. Dla jednego oznacza to plażę pełną słońca, dla innych – namiot wypełniony kochającą rodziną. Nie zamierzam wnikać, co Wam kojarzy się z tym określeniem, jednak jestem przekonany, że miłośnicy iście egzotycznego wypoczynku będą zadowoleni z Paradise Island 2.

Zgodnie z tym, o czym mówi nam nazwa opisywanej produkcji, zarządzamy w niej wirtualną wyspą. Mówiąc dosłownie: rajską wyspą. Nasz cel – niestety – nie polega na tym, by zaszyć się we wspomnianej miejscówce i odpoczywać. Sprawa jest dużo poważniejsza, a wszystko – jak się domyślacie – rozchodzi się o pieniądze.

Wirtualna blondwłosa asystentka pomaga nam na początku przebrnąć przez podstawy. Na szczęście, Paradise Island 2 nie jest zbyt skomplikowanym tworem. Wszystko, co musimy w nim robić, to budować coraz to nowsze miejscówki, ulepszać te, które już posiadamy i  – jakżeby inaczej – zarabiać kasę. Na początku małą, a później coraz to większą.

Trudno w dzisiejszych czasach nie mieć styczności z podobnymi grami, dlatego też jest z czym porównywać Paradise Island 2. I właśnie z tego powodu mogę śmiało napisać, że apka z tego wpisu nie wyróżnia się szczególnie na tle konkurencji. Pomysł na budowanie wyspy – super, ale, niestety, budynków i możliwości nie jest na tyle dużo, by wciągnęło mnie to na więcej niż parę minut.

Wracając do tutorialu, czuję konieczność napisania o jednej, bardzo istotnej rzeczy – szybkości budowania konkretnych miejscówek. Kiedy stawiamy pierwsze kroki, wyposażeni jesteśmy w przyspieszacz, który załatwia nawet największą sprawę w kilka sekund. Najgorsze jest, niestety, to, że później budzimy się z ręką w nocniku i dowiadujemy się o tym, że bez mikropłatności ciężko o sprawne wybudowanie czegokolwiek. Jeżeli zatem nie chcecie wydawać na grę ani złotówki, omijajcie Paradise Island 2 szerokim łukiem.

Lubicie grać wspólnie ze znajomymi? W tej akurat kwestii produkcja z tego wpisu nie powinna Was zawieść. Możemy połączyć swoje konto w Paradise Island 2  z Facebookiem i dzięki temu zarobić nieco błyskotek na start oraz przyglądać się mobilnym posiadłościom . Oczywiście, istnieje też możliwość wysyłania prezentów, ale czy w dzisiejszych czasach ktoś jeszcze to robi? No, jakoś nie chce mi się w to wierzyć.