Paperland Live Wallpaper – papierowa tapeta na smartfona

0
772

Aplikacja Paperland Live Wallpaper została stworzona z myślą o osobach, które nie lubią notorycznie zmieniać tapet w swoim smartfonie, jednak podoba im się, gdy ciągle coś się na nich dzieje. Na pewno dzieło Jako Interactive jest w stanie przypaść do gustu wszystkim, w których drzemie artystyczny potencjał. Co w przypadku pozostałych? Spróbujcie sami odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Paperland Live Wallpaper zmienia wygląd tła ekranu. Nie proponuje nam jednak kręcących się w kółko wiatraczków, zwierzaczków merdających ogonem czy też ruszających się i pękających bąbelków. W zamian pozwala nam nowoczesność smartfona zmienić w „papierowość”, czyli mówiąc wprost – oferuje tapetę o papierowym wyglądzie.

Opisywany program ma to do siebie, że daje nam spore pole do popisu w kwestii personalizacji. Wydaje się, że jest to standardem. Możecie mi jednak wierzyć albo nie, ale w Google Play naprawdę jest wiele tego typu apek, które narzucają nam dosłownie wszystko, pozwalając nam co najwyżej na zmianę kilku drobnych szczegółów.

W Paperland Live Wallpaper sami decydujemy o tym, czy chcemy, aby po wirtualnym świecie jeździły samochody, a nawet jesteśmy w stanie ustawić kolor słońca na taki, który naszym zdaniem jest bardziej słoneczny od tego proponowanego przez autorów.

W opcjach znalazło się też miejsce na ustawienie wysokości pojawiania się papierowych chmur, wielkości budynków czy też zmiany wyglądu fruwających ptaszków (można zdecydować się również na nietoperze!).

Największą zaletą apki studia Jako Interactive jest to, że działa ona również jako aplikacja pogodowa. Oznacza to, że pogoda ukazywana w wirtualnym artystycznym świecie jest odzwierciedleniem tego, co można zastać za oknem. I nie chodzi tu tylko o deszcz, burze oraz śnieg, lecz również tęcze oraz wschody i zachody słońca.

Dokładne dane pogodowe możemy uzyskać, dotykając niektórych obiektów na tapecie (można to dostosować w opcjach). Oczywiście, istnieje opcja dezaktywowania funkcji meteo, która powinna przydać się głównie tym, co tylko sporadycznie mają w smartfonie dostęp do sieci.

Moim zdaniem, Paperland Live Wallpaper jest wartościową tapetą tylko i wyłącznie w wersji płatnej. Nie będę pisał Wam dlaczego, bo sami możecie łatwo to sprawdzić. Po prostu pobierzcie apkę za darmo i zobaczcie jak mało funkcji jest odblokowanych. Gwarantuję, że dojdziecie do takiego samego wniosku jak ja.