Paper Train Reloaded – jedzie pociąg z daleka [VIDEO]

0
655

Zawsze podziwiałem osoby, które odpowiedzialne są za opuszczanie szlabanów na przejazdach kolejowych. Mimo że większość z nich została już zastąpiona przez zautomatyzowane systemy, wciąż można na własnej skórze przekonać się, przed jakim naprawdę ciężkim zadaniem stoją ci, którzy pozostali w zawodzie. Spokojnie, nie zamierzam namawiać Was do pracy w kolei. Chcę Wam jedynie przedstawić grę mobilną o nazwie Paper Train Reloaded.

Paper Train Reloaded akcja rozgrywa się na kratkowanej kartce papieru. Choć nie brzmi to dość poważnie, lekceważenie zasad również i tutaj może mieć opłakane skutki. Bo choć pociągi prawdzie nie są, w nich także znajdują się ludzie. Narysowani, bo narysowani, ale jednak wciąż ludzie. Warto zatem starać się robić wszystko, by prawidłowo zrealizować stojący przed nami cel. Inaczej można mieć bardzo wiele głów na sumieniu.

train

Każdy etap w grze jest plątaniną torów kolejowych, na których poruszają się pociągi. Na skrzyżowaniach, choć nie tylko, znajduje się natomiast sygnalizacja świetlna, będąca naszym głównym narzędziem pracy. Co takiego musimy robić? Najprościej rzecz ujmując – operować zielonymi i czerwonymi światłami tak, by nie doszło do żadnej kolizji.

Naszym największym wrogiem w Paper Train Reloaded jest czas. Im więcej sekund zajmuje nam wykonanie zadania, tym mniejsza ilość gwiazdek zdobyta na samym końcu. Do naszej dyspozycji oddano specjalny przycisk przyspieszający akcję. Niedoświadczonym radzę go nie nadużywać, bo może się to skończyć tak samo, jak w moim przypadku (zobaczcie na filmie).

train1

Do przejścia mamy w apce aż 300 poziomów. Na pewno więc przez dobrych kilka godzin z nią spędzonych nie będziecie narzekać na nudę. Choć udało mi się ukończyć dopiero kilka etapów, nie zniechęcam się. Uważam, że Paper Train Reloaded to produkcja warta pozostawienia w smartfonie.

Pod względem audiowizualnym gra studia isTom Games to naprawdę bardzo udany projekt. Papierowa sceneria cieszy oko i – o dziwo – świetnie sprawdza się w tematyce pociągowej. A co z dźwiękami? Ich łagodne brzmienie na pewno nie jest w stanie pogorszyć nam humoru.