Paper Toss – biurowa zabawa na ekranie smartfona

0
442

Papierowa koszykówka jest znakomitym sposobem na zabicie nudy zarówno w pracy, jak i domu. Jeżeli jednak nie macie serca, by marnować dużą ilość kartek tylko i wyłącznie po to, by dobrze się bawić, zainstalujcie na swoim smartfonie grę Paper Toss, którą bez wątpienia nazwać można produkcją wspierającą ekologię.

Na czym polega rozgrywka w Paper Toss? To chyba dość oczywiste. Naszym zadaniem w niej jest umieszczanie papierowych piłek w koszu na śmieci. Ilość prób jest dowolna – możemy grać całymi godzinami albo też zdecydować się na jedynie kilkuminutowe sesje. Autorzy gry postanowili dać sobie spokój z wieloma przeszkadzajkami. Najwidoczniej stwierdzili, że ich produkcja ma przede wszystkim ratować nas w chwilach nieziemskiej nudy. I bardzo dobrze, że nie przyszło im do głowy nic innego.

toss

Swoją celność możemy wystawić na próbę w czterech lokalizacjach: w biurze, publicznej toalecie, domowym zaciszu oraz na lotnisku. W przypadku tej pierwszej możemy zdecydować się na trzy poziomy trudności. Im wyższy, tym dalej umieszczony jest nasz cel.

Nie tylko odległość od kosza może przeszkadzać nam w osiąganiu dobrego rezultatu. W Paper Toss pojawia się także kwestia powiewu dochodzącego z biurowego wiatraka. Kierunek oraz siła z jaką przemieszcza się powietrze nieustannie się zmienia, przez co cały czas jesteśmy zmuszani zmieniać nasz sposób rzucania. toss1

Mimo że rozgrywka może trwać tak długo, jak tylko tego chcemy, studio Backflip Studios zamieściło w swojej produkcji tablicę wyników. Opublikowane są w niej rezultaty z każdej lokalizacji oraz wszystkich poziomów trudności. Niestety, nie ma możliwości porównywania swoich wyników z tym, co udało się osiągnąć innym graczom.

Oprawa dźwiękowa prawie nie istnieje w Paper Toss Jak przystało na grę biurową, jest w niej cicho i niezwykle spokojnie. Od czasu do czasu usłyszeć można jedynie – w zależności od naszej skuteczności – klaskanie lub jęk zawodu.

Jeśli chodzi o grafikę, apka prezentuje się nie najgorzej. Nie mamy tutaj do czynienia z niczym spektakularnym, ale też nic nie przeszkadza nam w odczuwaniu frajdy.