Panda TD – kosmiczna panda i strzelające… zapałki

0
640

Panda latająca statkiem kosmicznym czy też chomik jeżdżący wanną wypełnioną wodą to raczej dość rzadki widok. Jeżeli jednak nie przeszkadzają – a wręcz podobają Wam się – pokręcone pomysły, bez dwóch zdań znajdziecie coś dla siebie w prześmiesznym tower defensie o nazwie Panda TD.

Nie będę tym razem mógł w stu procentach nakarmić Waszej ciekawości. Bo choć bardzo bym tego chciał, nie jestem w stanie powiedzieć, dlaczego bohater Panda TD porusza się maszyną ufoludków i dlaczego toczy walkę z chomikiem i jego podwładnymi. Wiem jedynie, że całe to zamieszanie jest przez bambusa. Ale i ten nie jest w tym przypadku standardowy, bo ma buźkę, oczy i… potrafi się bronić.

panda

Nie możemy grać w Panda TD bez jakichkolwiek ograniczeń. Każda nasza skucha w poszczególnej planszy to utrata jednego życia, a po wyczerpaniu wszystkich z nich musimy czekać na regenerację. Na pewno nie jest to dobra wiadomość, biorąc pod uwagę, iż autorzy tej produkcji przygotowali dla nas całkiem sporo plansz, które ukończyć możemy na kilka sposobów. Nikt jednak nie powiedział, że zdobycie trzech gwiazdek musi być łatwe i tutaj zdecydowanie takie nie jest.

W każdej planszy stoi przed nami taki sam cel. Oczywiście, czasem trzeba go wykonać w lepszym stylu, a czasem można w nieco gorszym. Mimo różnych priorytetów, zawsze – bez wyjątku – stawiamy wieże obronne (do nich zalicza się, między innymi, strzelające zapałki), ulepszamy je i staramy się robić wszystko, by oponenci nie dostali się do ukochanego bambusa naszej pandy.

Pieniądze występujące w Panda TD można przeznaczać głównie na modyfikacje bohatera, a także rośliny, którą bronimy. Możliwości zbyt wiele może i nie ma, ale bez dwóch zdań gra z tego wpisu jest znakomitym rozwiązaniem w przypadku, gdy doskwiera nam nuda.

Niestety, trzeba wspomnieć również o tym, że w grze znaleźć można mikropłatności. Co prawda, korzystanie z nich nie jest jakąś „konieczną koniecznością”, jednak na pewno lepiej mieć w zanadrzu więcej, niż mniej specjalnych elementów, na przykład, wirtualnych biszkopcików.

Co do grafiki, moim zdaniem, Panda TD zrobi na Was dobre wrażenie. Bo choć nie jest to gierka jakiegoś bardzo znanego studia, jej wygląd ani zastosowane dźwięki wcale nie pozwalają nam dochodzić do takich wniosków.