Pacific Rim – z cyklu roboty ratują świat

0
1018

W ubiegłym roku w kinach obejrzeć można było film o nazwie Pacific Rim opowiadający o gigantycznych robotach sterowanych przez ludzi. Jeżeli wspomniana produkcja przypadła Wam do gustu – na pewno chętnie sięgnięcie po grę mobilną stworzoną na jej podstawie. Gotowi na nowoczesną, mechaniczną walkę ze złem? Tak? Muszę przyznać, że odważni jesteście…

Fabuła gry mobilnej Pacific Rim jest identyczna jak w przypadku filmu. Bezpieczeństwu naszej planety zagrażają ogromnej wielkości monstra, które nie cofną się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Wszystkie tradycyjne środki zawodzą, tak więc ludzie zmuszeni są wykorzystać do walki specjalne roboty wyposażone w przeróżne bronie i moce. Jako gracze, musimy jednym z takich mechanicznych wynalazków pokierować i zrobić wszystko, by nie przepadł w walce. Powiem szczerze, że wcale to takie łatwe nie jest.

rim1

Rozgrywka w grze podzielona jest na rundy, podczas których musimy zniszczyć konkretnego nieprzyjaciela. Podczas pojedynku nie tylko przychodzi nam zadawać ciosy, lecz także ich unikać. Ekran nie został wyposażony w jakiekolwiek wirtualne przyciski, tak więc wszystko odbywa się z wykorzystaniem odpowiednich gestów. Dzięki takiemu rozwiązaniu czujemy się niemal tak, jakbyśmy sami faktycznie sterowali prawdziwym robotem.

Każde zwycięstwo w Pacific Rim premiowane jest punktami doświadczenia. Im więcej ich mamy, tym wyższy poziom posiada nasz mechaniczny przyjaciel. Oczywiście, w produkcji Reliance Big Entertainment znalazło się też miejsce dla monet. Dzięki wirtualnej walucie możliwe jest ulepszanie mocy oraz tego typu niezbędnych do walki dodatków.

rim

O sterowaniu była już mowa, tak więc można przejść do oprawy graficznej. Tak jak widzicie na screenach, Pacific Rim to dobrze prezentujący się, trójwymiarowy twór, który potrafi cieszyć nawet najbardziej wymagające oko. Wygląd to jednak nie jedyny plus. Warto wspomnieć też o dźwiękach, które budują odpowiedni nastrój, a jednocześnie przypominają nam z jakiego typu produkcją mamy do czynienia. Nie jest więc dziecinnie i słodko.

Gra kosztuje w Google Play nieco ponad trzy złote. Wprawdzie nie jest to produkcja pierwszej świeżości, ale wciąż potrafi zająć sporo wolnego czasu. Uważam, że warto ją pobrać.