PAC-MAN Tournaments – głodna żółta kula zabita przez… mikropłatności

0
788

Ostatnio znów dałem swojemu smartfonowi szansę, by udowodnił mi, że jest lepszy od pierwszych konsol video. Tym razem postanowiłem sprawdzić go z zainstalowaną apką PAC-MAN Tournaments. Czy mobilność i nowoczesność wiąże się z dobrą zabawą porównywalną do tej, z jaką miało się do czynienia pod koniec ubiegłego wieku? Zdecydowanie nie. A wszystko przez mikropłatności.

PAC-MAN Tournaments to nieco przerobiona i ulepszona wersja znanej i lubianej zręcznościówki, w której przychodzi graczowi wcielić się w postać żółtej kuleczki jedzącej punkciki i uciekającej przed kolorowymi duszkami. Autorzy remake’a chwalą się w Google Play możliwościami swojego dzieła – piszą o ogromnej ilości poziomów, specjalnych turniejach dla graczy, a także wirtualnym sklepiku. Niestety, muszę Was zmartwić – to tylko czysty marketing.

pacman

Gra pozwala nam rozegrać klasyczną partyjkę Pac-Mana, a także daje szansę wypróbowania dwóch nowych trybów – labiryntów i turniejów. Do klasyka nie mogę się przyczepić. Wszystko jest na swoim miejscu, bez zbędnych udziwnień. Zupełnie inaczej jest w przypadku pozostałych rozgrywek. Zarówno wspomniane już turnieje, jak i kręte levele wyglądają dobrze tylko na pierwszy rzut oka. Żeby jednak korzystać z nich w pełni, trzeba przygotować się na wydawanie pieniędzy. I to – rzecz jasna – nie zawsze tych wirtualnych.

Mimo że nie mogę NAMCO BANDAI zarzucić lenistwa (bo poziomów jest naprawdę sporo), nie podoba mi się to, w jaki sposób potraktowano graczy w przypadku PAC-MAN Tournaments. Już od samego początku na każdym kroku pojawiają się reklamy, a do tego uruchamiając cokolwiek od razu jesteśmy informowani, że na zabawę mamy tylko ograniczoną liczbę czasu bądź żyć. Nie tego spodziewałem.

pacman1

Oprawa graficzna PAC-MAN Tournaments jest jedynym elementem w grze, którego w ogóle bym nie zmienił. Wszystko – wygląd oraz dźwięki – przypomina starego, dobrego Pac-Mana i tak być powinno. A reszta? Mówiąc językiem nauczycieli – do poprawki!


logo-app
PAC-MAN +Tournaments
BANDAI NAMCO Entertainment America Inc.
0   
qrcode-app