Overpaint – kolorowa gierka, w której trzeba główkować

0
531

Bawiły Was lekcje plastyki, podczas których nauczyciele wyjaśniali jak z dwóch kolorów stworzyć jeden i to zupełnie inny? Owszem, w czasach szkolnych taka wiedza nie wydaje się wyjątkowo praktyczna. Gierka Overpaint pokazuje jednak, że nawet w prawdziwym życiu przydaje się czasem wiedzieć, jaka barwa powstaje z żółtego oraz niebieskiego.

Bez względu na to, jakie produkcje lubicie najbardziej, jestem niemal w stu procentach przekonany, że spędzony czas z Overpaint będziecie wspominać wyjątkowo pozytywnie. Od samego początku gra sprawia wrażenie totalnie odprężającej, a wszystko głównie dzięki lecącym w tle dźwiękom oraz oryginalnej i nie męczącej wzroku grafice.

Zabawa dostępna w Overpaint nie wydaje się skomplikowana. Tutorial wyjaśnia nam, że zadanie gracza polega na zakrywaniu kolorowych kulek specjalnymi polami o różnych barwach, jednak dopiero po ukończeniu wszystkich leveli samouczka zaczynamy zdawać sobie sprawę, jak ciężko będzie nam ukończyć wszystkie poziomy przygotowane przez autorów opisywanej gry.

Pierwsze wyzwania są dość łatwe do przechytrzenia. Kulki poruszające się po ekranie mają takie same kolory, co dostępne narzędzia do ich usuwania i przy odrobinie wysiłku umysłowego łatwo znaleźć rozwiązanie problemu. Zabawa zaczyna się nieco później, a dokładniej w momencie, w którym do zakrycia konkretnej piłeczki potrzebujemy na początku stworzenia danego koloru, a dopiero kolejnym krokiem jest umiejętne posłużenie się barwnym polem.

Nie można narzekać na ilość poziomów w Overpaint. Trzycyfrowa liczba jest zdecydowanie wystarczająca do tego, by dobrze się bawić przez kilka długich godzin. A raczej powinienem napisać dni, gdyż limit żyć w grze uniemożliwia nam rozgrywanie tak wielu rund, jakbyśmy chcieli.

Problem związany z rozgrywką jest taki, że w Overpaint mamy cały czas ograniczoną liczbę ruchów. To właśnie głównie przez to na niektórych poziomach zatrzymujemy się na znacznie dłużej niż dzień czy dwa.

Owszem, w Overpaint wyświetlają się reklamy i to nikogo z Was raczej nie powinno dziwić. Trzeba jednak – mimo wszystko – pochwalić apkę za naprawdę bardzo pomysłową zabawę oraz fakt, iż zmusza nas do większego myślenia, niż niejedna gra logiczna.