Overdroy – robot na kółkach wkracza do akcji

0
613

Zainspirowany różnego rodzaju programami dokumentalnymi o pracy robotów, postanowiłem znaleźć w Google Play grę, dzięki której sam będę mógł sprawdzić się w roli jakiejś fajnej, zaawansowanej technologicznie maszyny. Wśród popularnych apek nie znalazłem nic godnego uwagi, ale wśród nowości – już tak. Panie i Panowie, przed Wami produkcja Overdroy.

Najważniejszą postacią gry Overdroy jest sympatyczny i non-stop uśmiechnięty robot, który porusza się na dwóch kółkach. Niestety, na samym początku nie mamy okazji zapoznać się z jego szczegółową historią. To nic, bowiem wiemy, co mamy robić – szybko jeździć, skakać gdzie popadnie i,  rzecz jasna, zbierać niezbędne gadżety porozrzucane po wirtualnym świecie.

robot

Roberto T. Fauri na potrzeby swojej produkcji przygotował blisko 60 leveli do przejścia. Umiejscowione są one w trzech różnych światach, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, lecz także typami przeszkód i innych istotnych elementów rozgrywki.

Na pierwszy rzut oka Overdroy wygląda jak zwykła, nieskomplikowana platformówka. Późniejsze etapy udowadniają jednak, że apka ma w sobie sporo z mobilnych łamigłówek. Niekiedy trzeba się naprawdę nakombinować, by wykonać zadanie w stu procentach. I nie chodzi tu tylko o zebranie wszystkich „zębatek”, lecz dostanie się do punkciku odblokowującego wyjście do kolejnego levelu.

robot1

Gra pełna jest zadań pobocznych do wykonania. Im więcej uda nam się ich ukończyć, tym pokaźniejszy stan naszego konta. Złote zębatki, będące w produkcji wirtualną walutą, pozwalają nam na kupno różnego rodzaju dodatków, między innymi, checkpointów przydających się na dłuższych etapach. Oczywiście, dla leniwych dostępne są mikropłatności, ale korzystanie z nich wcale nie jest niezbędne do tego, by dobrze się bawić.

Overdroy posiada bardzo dobrze prezentującą się oprawę graficzną. Wszystko w wirtualnym świecie jest pełne barw, co widać już na pierwszy rzut oka. Niespecjalnie jest na co narzekać także w kwestii dźwięków, które bardzo umilają czas spędzony nad apką.