Outwitters – turowa gra dla bogaczy

0
648

Gry turowe mają to do siebie, że wymagają od nas odpowiedniej strategii i sporego zaangażowania w rozgrywkę. Cóż, tak przynajmniej do tej pory mi się wydawało. Kiedy jednak w moje ręce trafiła apka Outwitters zdałem sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach nic nie jest już takie, jak było kiedyś. I nie jest to bynajmniej komplement.

Nie lubię przed pierwszym uruchomieniem gry czytać na jej temat. Najpierw chcę wyrobić sobie własne zdanie i dopiero później, ewentualnie, przeczytać, czy moja opinia zgadza się z tym, co sądzą inni. W przypadku Outwitters moje przyzwyczajenie o mało nie doprowadziło do tego, że wyłączyłem grę po kilku sekundach. Dlaczego? Za chwilę wszystkiego się dowiecie.

out

Apka rozpoczyna swoje działanie dość niewinnie. Każe wymyślić sobie nick, a kiedy już mamy to za sobą, po prostu oddaje do dyspozycji interfejs z wszystkimi dostępnymi zakładkami. Teoretycznie, menu główne jest proste i w praktyce rzeczywiście nie sprawia większych problemów. Niestety, „świeży” gracz od początku odnosi wrażenie, że w Outwitters na każdym kroku czyhają na niego mikropłatności. I to – niestety – jest krystalicznie czysta prawda.

W opisywanej produkcji kierujemy grupą stworków, których zadaniem jest obrona własnej bazy. Możemy rozgrywać bitwy ze swoimi znajomymi albo też pokusić się o rywalizację z jakimś zupełnie nam obcym człowiekiem. Ani razu nie zdarzyło mi się, by w Outwitters był problem z doborem oponenta, ale jest to raczej niewielkie pocieszenie.

out1

Tak jak już po części wspominałem, w grze z tego wpisu rządzi rozgrywka turowa. Najpierw my wykonujemy kilka akcji, później robi to nasz rywal, a kiedy już wszyscy spełnią swoją rolę – na ekranie pojawiają się efekty pracy. Jeżeli wyeliminujemy przeciwników jako pierwsi, wygrywamy, jeżeli nie – wręcz przeciwnie.

Nie mogę zabawie oferowanej w Outwitters niczego zarzucić. Cały czas nie mogę jednak pojąć, dlaczego autorzy gry zdecydowali się na użycie tak wielu opcji płatności. Rozumiem, dokupienie jednego czy dwóch bohaterów za prawdziwe pieniądze, ale w tym przypadku chodzi o całe grupy bohaterów oraz ich baz. Zakup  wszystkiego to wydatek rzędu 40 złotych, a to przecież całkiem spora suma.

Czy oprawa graficzna ratuje co nieco Outwitters? Wydaje mi się, że tak. Przyznam się jednak, że bardzo szybko odinstalowałem tę grę i pewnie już nigdy więcej do niej nie wrócę.