Origami Crush – powietrzne starcie papierowych samolocików

0
406

Kiedy w grze mowa jest o origami, zazwyczaj naszym zadaniem jest wytężenie umysłu i ułożenie jakiegoś kształtu z wirtualnej kartki papieru. W przypadku Origami Crush bez wątpienia mamy do czynienia z wyjątkiem. Bo nie o logiczne myślenie tutaj chodzi, lecz tylko i wyłącznie o… celne strzelanie.

Fabuła gry z tego wpisu jest najprostsza z możliwych. Bohaterem jest pewien kilkunastoletni chłopak, który pewnego nudnego dnia postanawia złożyć samolot z kartki papieru. Oczywiście, po godzinach prac wreszcie udaje mu się dopiąć swego, ale… jego nowego przyjaciela napada zgraja złych maszyn z origami. Co dzieje się dalej? Tego to już chyba nie trudno się domyślić, prawda?

orig

Origami Crush to zbiór kilku poziomów, gdzie kierujemy samolocikiem i wyznaczamy mu cel strzału. Sprawa wygląda prosto: na ekranie znajduje się miejsce, w którym możemy przemieszczać się naszą maszyną, a kiedy zbliża się jakiś przeciwnik, po prostu dotykamy go i czekamy na uruchomienie naszych dział.

Poza punktami życia, autorzy Origami Crush postanowili dać nam wgląd do liczby punktów doświadczenia. Każdy zniszczony przez nas oponent to określona wartość wyrażona w EXP. Po awansie na kolejny poziom wtajemniczenia otrzymujemy możliwość ulepszenia wybranej przez nas cechy samolotu.

Jeżeli chodzi o modyfikacje, zazwyczaj polegają one na zastosowaniu większej ilości piłek przy strzelaniu lub też zwiększeniu szybkości ataku. Warto wspomnieć również o tym, że w naszej przychodzie pomaga nam druga papierowa maszyna, która – wbrew pozorom – potrafi wyratować nas w trudnej sytuacji.

orig1

Sterowanie zastosowane w grze jest, według mnie, nieprzemyślane. Dlaczego? Bo w sytuacjach, gdy postanawiamy zmienić położenie samolotu, zazwyczaj zmienia się również  kierunek, w którym strzela. O ile na początku nie jest to dość istotne, o tyle później przeszkadza i to porządnie.

Na koniec dwie istotne kwestie – grafika i reklamy. W aspekcie czysto wizualnym, Origami Crush na kolana nie powala, ale gra z całą pewnością nie powinna być zaliczana do brzydkich. Niestety, wiele „urody” odejmują jej banery reklamowe, które zdecydowanie wyświetlają się zbyt często.