Orbits – podróbka, która jest naprawdę świetna!

0
456

Jeżeli nie wspomniałbym o tym, że Orbits jest podróbką gry Running Circles, można by było nazywać mnie totalnym ignorantem. Na szczęście, mimo kilku podobieństw (nie oszukujmy się – dużych podobieństw!), dzieło Turbo Chilli jest piekielnie fajną produkcją, która zasługuje na co najmniej parę minut uwagi. Zaraz przekonacie się, dlaczego.

Zasady gry w Orbits są dość proste. Jako gracze, kierujemy niebieską, czy też turkusową, piłeczką, a naszym celem jest unikanie napotykanych przeszkód i dotarcie do ostatecznego kółeczka oznaczonego innym kolorem od pozostałych. Warto zaznaczyć, że nie mamy bezpośredniego wpływu na ruchu kolistego przedmiotu, a jedynie decydujemy o tym czy przemieszczać się po zewnętrznej, czy wewnętrznej stronie okręgu.

orbits

Przeszkadzajki nie są w tym przypadku wyjątkowo wyszukane. Jeżeli byłbym wyjątkowo czepialski, powiedziałbym, że twórcy poszli w tej kwestii na łatwiznę, a trójkąciki w czerwonym kolorze to tylko jeden z wielu elementów, dla których powinno znaleźć się miejsce w gierce Orbits.

Czym różni się produkcja Orbits od Running Circles, które skradło tak wiele androidowych serc? W apce opisywanej tutaj nie staramy się bić rekordów dystansowych czy też rywalizować z innymi, lecz po prostu przechodzimy z planszy do planszy. Każde wyzwanie jest trudniejsze od poprzedniego, ale – na szczęście – możemy próbować swoich sił tak długo, jak tylko nam się to podoba.

orbits1

Na pewno nazywanie Orbits podróbką jest na miejscu, ale – szczerze mówiąc – bawiłem się w niej wyśmienicie i nie będę się wahał jeszcze kilka razy do niej zajrzeć. Głównie urzekła mnie możliwość gry w pojedynkę, a do tego byłem mile zaskoczony wysokim poziomem trudności, który sprawiał, że do każdej planszy podchodziłem z ogromnym dystansem i dużą ciekawością.

Czy są rzeczy, które zmieniłbym w grze z tego wpisu? Absolutnie nie. Grafika w niej zastosowana wypada bardzo dobrze, dźwięki również, a rozgrywka – tak, jak już pisałem – to znakomity przykład prostej, aczkolwiek wciągającej, zabawy. Jeszcze za mało? No to co powiecie na to, że w Orbits nie mamy mikropłatności?