Oh my Heroes – wciągająca rozgrywka w dwuwymiarze

0
634

Tym, co wydaje się, że tylko i wyłącznie nowoczesny trójwymiar jest w stanie zapewnić rozrywkę przez wiele godzin, powinno się tłumaczyć, że wcale tak nie jest. A gdy już wszystkie argumenty zawiodą, zainstalować na smartfonie gierkę o nazwie Oh my Heroes, którą znaleźć można w Google Play w dziale z darmowymi produkcjami.

Początkowo spodziewałem się po Oh my Heroes kolejnego dwuwymiarowego hack and slasha, gdzie tylko chodzimy wirtualnym bohaterem tak długo, jak jesteśmy w stanie i pozbawiamy życia każdego, kto stanie nam na drodze. Dość szybko jednak okazało się, iż byłem w błędzie. I to w dość sporym. Produkcja studia Triniti Interactive to bowiem nic innego jak wybuchowa mieszanka kilku typów rozgrywek zamknięta w jednej, niepozornie wyglądającej apce, która oferuje nam rozgrywkę online.

heros

Podczas pierwszego uruchomienia gry tworzymy naszą postać. Wybieramy jedną z dostępnych klas, a następnie decydujemy się na imię naszego herosa. Jeśli chodzi o profesje, są dość standardowe. Do wyboru mamy wojownika, łucznika, maga i tym podobnych. Po wszelkich formalnościach musimy przejść krótki tutorial. Późnej nie pozostaje nam już nic innego jak dobrze się bawić.

Oh my Heroes oferuje nam trzy tryby gry: Deathmatch, Team Deathmatch oraz Capture the Flag. W każdym z nich musimy skupiać się na pokonywaniu przeciwników. Tyle że w tych dwóch pierwszych chodzi głównie o to, a w tym ostatnim – najważniejszą rzeczą jest zdobyć flagę wrogiej drużyny.

heros1

Mimo że apkę pobrać można za darmo, nie spodziewajcie się tego, że jest wolna od mikropłatności. Tak naprawdę pojawiają się one na każdym możliwym kroku, choć przyznać trzeba, że zbyt nachalnie nie namawia się nas do skorzystania z nich.

Świat stworzony na potrzeby Oh my Heroes przedstawiony jest w dwuwymiarze. Wbrew pozorom, nie jest to wcale wada. Uważam, że platformówkowy model gry sprawdził się w tym przypadku doskonale i nie można mieć do niego jakichkolwiek zastrzeżeń.

Niestety, póki co nie można pograć w Oh my Heroes, nie mając dostępu do internetu. Gdyby autorzy apki udostępnili tryb offline, nie byłoby żadnych przeciwwskazań, by ocenić produkcję na szóstkę z plusem!