Octopus Tap ‚N’ Swin – stuknij i płyń (jeśli dasz radę!)

0
461

Octopus Tap ‚N’ Swin to gra stworzona przez polskie studio Time Tief,ale nie wspominam Wam o niej tylko dlatego, że mam słabość do rodzimych tytułów. Po prostu wirtualna ośmiorniczka występująca w tej produkcji sprawiła, że przez parę ostatnich dni w ogóle nie odczuwam nudy, choć – muszę przyznać – czasem jestem lekko poddenerwowany!

Bohaterką opisywanej gierki jest tytułowa ośmiornica. Jak zatem prawdopodobnie każdy z Was już się domyślił, akcja Octopus Tap ‚N’ Swin nie rozgrywa się na powierzchni, lecz pod nią, a dokładniej mówiąc – w wodzie. Głowy uciąć sobie nie dam, ale wydaje mi się, iż tego typu stworzenia żyją przede wszystkim w oceanach, dlatego myślę, że to właśnie w jednym z nich mieszka sobie najważniejsza postać tej apki.

octopus

Octopus Tap ‚N’ Swin nie należy do gier, które można przejść od początku do końca. Rozgrywka nie jest podzielona na plansze, tak więc naszym zadaniem jest śrubowanie rekordów. A te – jak pewnie doskonale wiecie – można polepszać niemal bez przerwy. Ostrzegam jednak, że w tym przypadku nie możecie liczyć na wysokie wyniki. Polska gierka jest bowiem naprawdę wymagająca.

Co takiego robimy w Octopus Tap ‚N’ Swin? Możecie się śmiać, ale chodzi tu głównie o przeprowadzanie ośmiornicy przez coś, co wygląda jak ruszające się pnącza o ostrych zakończeniach. Im więcej takich przeszkadzajek uda nam się przechytrzyć, tym lepiej dla nas, ponieważ to właśnie w takich sytuacjach powiększa się nasz dorobek punktowy.

Nazwa gry doskonale wyjaśnia kwestię sterowania. Naszym jedynym zajęciem jest tu dotykanie ekranu w momencie, gdy chcemy, aby stworzenie z mackami ruszyło do góry. I choć wydaje się to proste jak drut, absolutnie takie nie jest. Do reakcji ośmiornicy na nasze ruchy trzeba bardzo przywyknąć, Mnie to zajęło dobrych kilkanaście minut, a i tak nie nazwałbym się jeszcze mistrzem tej gry.

octopus1

Grafika w Octopus Tap ‚N’ Swin raczej nie przypadnie do gustu wymagającym graczom. Pytanie tylko, czy aby na pewno w apkach tego typu potrzebujemy zaawansowanych efektów wizualnych. Moim zdaniem, chodzi w nich głównie o zabicie czasu, a z tym polska produkcja radzi sobie doskonale.

Jako że gra od Time Tief dostępna jest w Google Play za darmo, wyświetlają się w niej reklamy. Na szczęście, nie są na tyle nachalne, by trzeba było na nie w jakikolwiek sposób narzekać.