Oberon Saga – multiplayerowa karcianka dla cierpliwych

0
584

Długo przyszło mi czekać na przetestowanie Oberon Saga. Sama gra pobiera się z Google Play w ciągu paru sekund, ale to jeszcze nie wszystko, co jest niezbędne do rozpoczęcia wirtualnej przygody. Jeżeli nie lubicie tracić cennego czasu, przeczytajcie ten wpis i przekonajcie się, czy warto wykazać się cierpliwością w przypadku produkcji studia SJ IT.

Screeny dostępne w internecie nie do końca były w stanie jednoznacznie odpowiedzieć mi na pytanie, czym dokładnie jest Oberon Saga. Szczerze powiedziawszy, spodziewałem się bardziej RPG-a, niż karcianki, ale mimo że moje przypuszczenia okazały się niezgodne z prawdą, jestem z tego faktu dość zadowolony.

oberon

Tak jak pisałem na samym początku, właściwe, bądź też kompletne, korzystanie z uroków Oberon Saga wymaga sporo cierpliwości. Dzieje się tak dlatego, że dodatkowe pliki gry ważą dość sporo, a kiedy już uda nam się je „udźwignąć”, musimy przygotować się na tutorial wyjaśniający niezbędne podstawy.

Opisywana gra nastawiona jest na rozgrywkę turową. Gracze zadają sobie ciosy nawzajem, a ten, który straci całe życie jako pierwszy, zostaje uznany za przegranego. Chociaż Oberon Saga stworzono głównie dla zabawy w trybie Muliplayer, bez problemu można na samym początku nie zawracać sobie nim głowy i skupić się na treningu z komputerowym oponentem.

Przed każdym pojedynkiem mamy możliwość edytowania własnego decku, czyli zestawu kart. Do dyspozycji oddano nam podopiecznych specjalizujących się w atakach ognistych, ziemnych oraz wodnych i – rzecz jasna – tylko od nas zależy, czy będziemy korzystać z każdego z nich, czy tylko z kilku wybrańców.

oberon1

Na początku Oberon Saga wyjątkowo mnie nie poruszyło. Rozgrywka wydawała się bez polotu i jakoś zbytnio nie czułem potrzeby kompletowania kart o różnych właściwościach. Prawdopodobnie będziecie mieli podobne odczucia. Chcę jednak, żebyście wiedzieli, że z biegiem czasu rozgrywka robi się znacznie ciekawsza. Szczególnie, kiedy postanowimy udowadniać innym graczom, że jesteśmy od nich lepsi, silniejsi i tak dalej.

Chociaż w karciankach grafika nie odgrywa istotnej roli, w przypadku Oberon Saga zdecydowanie jest godna pochwały. Mecze pomiędzy graczami odbywają się na trójwymiarowej arenie i na pewno mało kto będzie mógł opowiedzieć, że wygląda to słabo albo nieefektownie.