Nutman – superbohater, który zakręci Ci w głowie

0
535

Nie mogę napisać, że Nutman to rozbudowana gierka. Mogę natomiast Wam przysiąc, że gdy do niej sięgnięcie, na pewno wielokrotnie w nudnych chwilach wyrwie Was z monotonnych opresji. Czystą „gdybologią” nie będziemy się jednak zajmować. Liczą się tylko fakty, a te odnośnie wspomnianej gierki znajdziecie w pozostałej części tego wpisu.

Opis gry Nutman dostępny w Google Play jest raczej mało szczegółowy. Podobnie jak cała produkcja. Nie mamy tutaj do czynienia z jakąkolwiek fabułą, kilkoma trybami rozgrywki oraz innymi tego typu elementami. Dlaczego więc – moim zdaniem – warto w ogóle pobrać tę apkę? Może wyda Wam się to dziwne, ale głównie traktuję ją jako… „kibelkową” i myślę, że Wy także powinniście w ten sposób na nią patrzeć.

zoo

Najważniejszą postacią w tym przypadku jest pewien superbohater. Nie dostajemy informacji, jakimi umiejętnościami specjalnymi może się on pochwalić, ale wiadomo, że nosi pelerynę, a jego ulubionym zajęciem jest kręcenie się na wirtualnych kółeczkach i zbieranie przy tym różnych metalowych elementów.

Tak, jak pisałem chwilę wcześniej, w Nutman staramy się kierować czarnym ludzikiem w taki sposób, by przeskakiwał z jednej kręcącej się platformy na drugą, uważając po drodze, by nie natknąć się na nieco bardziej kolczaste przedmioty składające się na konstrukcję mobilnego świata. Sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. A wszystko to głównie dlatego, że kółka poruszają się zazwyczaj z dość dużą prędkością, a poza tym częściej występują te „złe”, aniżeli „dobre” platformy.

zoo1

Każdy prawidłowo wykonany przez nas skok jest nagradzany w grze jednym punktem. Zbierając porozrzucane między okręgami rzeczy, możemy liczyć na dodatkowe wynagrodzenie, które zawsze ma ogromny wpływ na nasz ostateczny wynik. Niestety, autorzy Nutman nie zdecydowali się na żaden globalny ranking, tak więc sprawa tyczy się tu głównie naszej osobistej satysfakcji.

Sterowanie w grze jest proste, ponieważ ogranicza się tylko do dotykania ekranu w momencie, gdy chcemy oddać skok. Jeśli chodzi o grafikę, moim zdaniem, mogłaby wypaść nieco lepiej, choć do najgorszych bez dwóch zdań również nie należy. Szkoda tylko, że Nutman nafaszerowany jest ogromną ilością reklam. To głównie one sprawiają, że mamy raz na jakiś czas dość tej produkcji!