Numberful – a pani mówiła, żebym się uczył tych minusów!

0
543

Nauczyciele matematyki zawsze starali mi się wmówić, że całki, równania z trylionami niewiadomych i inne tego typu „wywijasy” będą niezbędne w życiu codziennym. Mogę z całą z pewnością powiedzieć, iż nie mieli racji. Do jednego muszę się Wam jednak przyznać. Ostatnio zacząłem sobie przypominać zasadę dodawania i odejmowania liczb ujemnych. A dlaczego? Bo chcę – kurczę mol – pobić wreszcie jakiś rekord w Numberful!

Numberful jest stworzone również dla tych, którzy w czasach szkolnych nie radzili sobie z matematyką albo po prostu za wszelką cenę jej unikali. Jestem przekonany, że nawet zatwardziały humanista będziecie się przy tej produkcji znakomicie bawił i postara się nadrobić obliczeniowe zaległości, jeśli stwierdzi, iż takowe posiada. Nie wierzycie? Cóż, przeczytajcie ten wpis do końca, a może zmienicie jeszcze zdanie!

numberful

Rozgrywka w Numberful nie jest wyjątkowo skomplikowana. Nie dzieli się tu wyzwań na plansze, a za każdym razem po prostu chodzi o śrubowanie rekordów punktowych. Od czego zależy czy będziemy mogli pochwalić się dobrym rezultatem, czy wręcz na odwrót? Ano od tego, jak szybko będziemy w stanie stworzyć z rozsypanki liczb konkretną wartość. Na początku przychodzi nam tworzyć jedynkę, później dwójkę i tak dalej. I o ile na starcie na pewno nie będziecie mieli problemów, gwarantuję, że z biegiem czasu stwierdzicie, iż robi się coraz trudniej.

Nie mam zamiaru nikogo nawracać na matematykę. Myślę jednak, że gry takie jak Numberful świetnie potrafią zrelaksować, a do tego pozwalają naszym komórkom na intensywny trening, który w przyszłości może pozytywnie zaowocować. Zresztą, nie tylko o samą naukę tu chodzi – przecież rywalizacja z innymi i wspinanie się na szczyt tabeli wyników uwielbia niemal każdy, no nie?

numberful1

Prawdziwe osiągnięcia pojawiają się w Numberful wtedy, gdy odblokujemy trzy dostępne power-upy. Jeden z nich pozwala zamrozić na chwilę płynący czas, drugi pomija daną liczbę, natomiast kolejny umożliwia podwajanie punktów. Oczywiście, na skorzystanie z któregokolwiek z nich musimy sobie zasłużyć. Nic na tym świecie nie jest przecież za darmo!

Podsumowując, mogę napisać tylko jedno – jeżeli macie ochotę przypomnieć sobie matematyczne podstawy albo po prostu chcecie rozruszać swój mózg, Numberful jest w sam raz dla Was!