Now Escape – neonowa zręcznościówka dla mistrzów dokładności

0
550

Są takie gry, w które można grać godzinami. Bywają również takie, w których maksymalnie spędzamy kwadrans. Zdecydowanie do drugiej grupy zalicza się Now Escape – zręcznościówkę autorstwa Cherrypic Games. Do WC idealna, w dłuższe podróże nie polecam ze względu na możliwie występujące nudności 😉

Cóż – w Now Escape naszym zadaniem jest sterowanie jednym z 27 obiektów. Na początku jest to coś w rodzaju trójkąta, za którym ciągnie się cień w postaci identycznych znaczków. Z czasem, za gwiazdki zebrane w trakcie zabawy, możemy odblokować kolejnych bohaterów. Nie jest tanio, ale jednorazowe obejrzenie reklamy to bonus w postaci 500 gwiazdek.

ww

Za każdym razem kiedy rozpoczynamy swoją walkę z neonowymi przekadzajkami, towarzyszy nam inna plansza. Nie możemy więc opracować sobie sposobu na pokonanie danych przeszkód, bo co i rusz generowane są inne.

Gdzie nasz palec na ekranie, tam prześlizguje się również wskaźnik. Jest o tyle ciężko, że ekran jest dosłownie naszpikowany geometrycznymi, często ruchomymi i zmieniającymi swoje położenie obiektami. Wystarczy pomylić się o kilka centymetrów i pędząca plansza nie pozwoli nam naprawić swojego błędu.

www

Zważając na to, że nie ma czegoś takiego jak checkpoint (nad czym ubolewamy), zawsze zaczynamy od zera. Jeżeli szukacie czegoś na kibelek, pobierajcie. Jeśli lubicie gry na długie dystanse, szukajcie czegoś ciekawszego 🙂