Nitro Nation Racing – gazu, samochodziku, gazu!

0
693

Każdy facet ma to do siebie, że musi (po prostu MUSI!) udowodnić innemu mężczyźnie, że jest od niego lepszy. Widać to głównie na ulicach polskich miast, gdzie niemal na każdym kroku panowie w Golfach próbują udowodnić właścicielom Alf Romeo, że ich wozy są sprawniejsze, dynamiczniejsze i szybciej dochodzą do setki. Szczerze powiedziawszy, też lubię od czasu do czasu nieco poszaleć swoim autem. Wolę jednak robić to w dużo bezpieczniejszy sposób, czyli w grze mobilnej Nitro Nation Racing.

Produkcja Nitro Nation Racing nie skupia się na wyścigach w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Nie rywalizujemy więc tutaj z trzema czy czterema kierowcami na jednej trasie, a po prostu bierzemy udział w czymś, co w języku angielskim nazywane jest „dragiem”, czyli mówiąc po naszemu – pojedynku na jedną czwartą, jedną drugą albo całą milę.

Najważniejsza w grze Nitro Nation Racing jest umiejętność szybkiej i jednocześnie jak najbardziej efektywnej zmiany biegów. W jej szlifowaniu pomaga nam przede wszystkim diodka przy obrotomierzu świecąca się na kilka kolorów. To dzięki jesteśmy tak naprawdę w stanie stwierdzić, w którym momencie najlepiej zmienić dwójkę na trójkę i tak dalej, i tak dalej.

W apce do wyboru mamy kilkanaście modeli pojazdów. Co bardzo ważne, wszystkie z nich są licencjonowane, a to oznacza, że nazwy, konkretne symbole, a nawet dane techniczne zgodne są z rzeczywistością. Na samym początku nie możemy, oczywiście, wybrać najszybszych bryk z całej stawki. Na szczęście, stosunkowo szybko możemy sobie „podrasować” nasz pojazd.

Do tuningu służy nam wirtualna waluta. Wszyscy ci, którzy interesują się nieco motoryzacją, na pewno będą zadowoleni z faktu, iż w Nitro Nation Racing nie wszystko kręci się wokół koni mechanicznych. Autorzy gierki pozwolili nam bowiem bawić się też w modyfikację momentu obrotowego oraz innych parametrów wpływających na szybkość auta. Teoretycznie, nie jest to nic wielkiego. Mnie jednak bardzo się spodobało.

Opisywana gierka oferuje nam trzy tryby zabawy. Jeden z nich to Single Player, natomiast dwa pozostałe to rozgrywka mutliplayerowa, czyli przeznaczona do pojedynków internetowych. Jak pewnie się domyślacie, to głównie zabawa online potrafi wciągnąć. Dzięki niej nie tylko zdobywa się większe pieniądze, lecz również specjalne punkty rankingowe oraz achievementsy.

Audiowizualnie Nitro Nation Racing to gra niemalże idealna. Jak na samochodówkę prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że w swoim gatunku (mowa tu o wyścigach na 1/4 mili) jest jedną z najlepszych.