Ninja UP – prosta zręcznościówka od Gameloftu [VIDEO]

0
552

Studio Gameloft kojarzy się przede wszystkim ze skomplikowanymi grami, nad którymi nie jest trudno spędzić kilku albo nawet kilkunastu godzin. Ostatnio jednak ta znana francuska firma opublikowała w Google Play produkcję zupełnie niepasującą do jej portfolio. Wspomniana apka otrzymała nazwę Ninja UP, a co takiego oferuje graczom, dowiecie się z dalszej części tego wpisu.

Głównym bohaterem Ninja UP jest bezimienny wojownik. Wydawać by się mogło, że w zręcznościówce tego typu wypadałoby przede wszystkim kierować wirtualnym ludkiem po to, aby pokonywał różnego rodzaju wrogów i starał się zapanować nad wszelkim złem, jakie chodzi po naszej planecie. Złudzenia i nadzieje mijają jednak już po pierwszym uruchomieniu apki.

ls

Ninja UP nie mamy do czynienia z jakimkolwiek menu głównym czy też sklepikiem z gadżetami. Oznacza to, że skupiamy się tutaj tylko i wyłącznie na biciu rekordów punktowych, a raczej metrowych, kompletnie nie zawracając sobie głowy drugoplanowymi sprawami, takimi jak złote monety czy też trudno dostępne diamenty.

Celem w opisywanej produkcji jest rysowanie na ekranie trampolin, dzięki którym ninja jest w stanie wzbijać się coraz dalej i dalej. Nie mamy z góry założonej wysokości, jaką musimy osiągnąć. Im więcej, tym lepiej, tak więc, jeśli tylko gra przypadnie nam do gustu, można bez dwóch zdań nazwać ją tytułem nieśmiertelnym pod każdym względem.

ls1

Mimo że tworzenie wirtualnych „wyrzutni” wydaje się czymś, czego można nauczyć się w kilka minut, nowa gra od Gameloftu wcale nie należy do najprostszych. Na jej potrzeby stworzono bowiem sporo przeszkadzajek, na przykład latających wojowników, a także wprowadzono pewien system, który opiera się na zasadzie: mniejsza trampolina równa się większy skok w górę.

Autorzy gry zachęcają nas do synchronizacji konta z profilem na Facebooku. Po wykonaniu tejże prostej czynności obiecują nam specjalny ulepszacz, a także gwarantują jeszcze większą frajdę z gry. Tym razem nie w pojedynkę, lecz ze znajomymi.

Graficznie Ninja UP nie zachwyca. Czy można zatem powiedzieć, że gra jest brzydka? Niekoniecznie. Na pewno pikselomaniakom przypadnie do gustu, ale tym, co przyzwyczaili się do realizmu Gameloftu może wyraźnie czegoś w niej brakować.