Ninja Revenge – wojownik nigdy się nie poddaje

0
533

Wojowników ninja można podziwiać z wielu względów. Do niedawna wydawało mi się, że przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich spryt i ponadprzeciętną zwinność. Ostatnio za sprawą gry o nazwie Ninja Revenge zmieniłem swoje przekonania – teraz wiem, że tajemniczych osobników rodem z filmów o karate należy przede wszystkim chwalić za to, że nigdy, przenigdy się nie poddają.

Kim jest bohater Ninja Revenge? Odpowiedź jest dość oczywista – to dzielny i niezwykle waleczny człowiek, któremu pewnego dnia jacyś źli ludzie zabijają dziewczynę. Jak wskazuje na to sam tytuł, akcja gry skupia się przede wszystkim na zemście wspomnianego osobnika. Niestety – ze względu na gatunek apki – zemście, która nie dobiega końca i nie jest w stanie ostatecznie zakończyć się stu procentowym powodzeniem.

ninja

Produkt mobilny studia Divmob Games to przedstawiciel niezwykle popularnych ostatnio gier zwanych runnerami, w których biegamy wirtualnym bohaterem tak długo, aż nam się to znudzi albo po prostu zostaniemy pokonani. W trakcie rozgrywki musimy w apce nie tylko zwracać uwagę na liczne przeszkody, lecz także omijać bądź siekać napotkanych wrogów. Do dyspozycji mamy – a jakżeby inaczej – ostrą katanę, która potrafiłaby zrobić krzywdę nawet samemu Najmanowi (tak, tak możecie się śmiać do bólu).

Ninja Revenge zawiera mnóstwo power-upów i umiejętności, które możemy kupować w wirtualnym sklepie. Jeśli chcemy możemy skupić się jedynie na jednym aspekcie gry albo starać się rozwijać postać równomiernie. Problem jest jedynie taki, że nie jest łatwo zebrać dużą liczbę monet, co z jednej strony motywuje, a z drugiej sprawia, że po pewnym czasie odechciewa się w ogóle grać.ninja1

Jak sterujemy wirtualną postacią? Dzięki odpowiednio rysowanym gestom możemy wykonywać podwójny skok bądź zeskakiwać z wysokich  miejsc. Przycisk (a później przyciski) znajdujący się po prawej stronie ekranu służy nam natomiast do atakowania nieprzyjaciół.

Ninja Revenge – jak to runner – nie charakteryzuje się bardzo dobrej jakości oprawą graficzną. Nie zmienia to jednak w ogóle faktu, iż gra potrafi zająć całkiem sporo wolnego czasu.