Nightmares from the Deep – przygodówka śladami piratów (PL)

0
646

Jak zapatrujecie się na gry przygodowe? Jeśli jesteście ich fanami, świetnie się składa, bowiem w tym wpisie zajmiemy się produkcją studia G5, a mianowicie Nightmares from the Deep. Nie przepadacie za grami typu hidden object? Mam nadzieję, że pod koniec mojego wywodu, dacie aplikacji chociaż małą szansę 🙂

Przyznaję się bez bicia, że posiadam grę w pełnej wersji – posiadając kilka urządzeń (w tym to z nadgryzionym jabłkiem), załapałam się na promocję i w ramach jakiego eventu pobrałam Nightmares from the Deep w wersji full za całe zero złotych. Mimo, że na Androida dostępny jest darmowy jedynie skrawek, ta recenzja pozwoli Wam zdecydować o sensowności dokonywania ewentualnego zakupu z poziomu aplikacji.

Na początek kilka słów o fabule. Będę pisać z pamięci, a nie bezpośrednio od producenta, więc ewentualne błędy mi wybaczcie. W produkcji cielamy się w rolę kobiety, która zarządza muzeum do którego zostało przywiezione skamieniałe ciało kapitana-pirata. Podczas przygotowań do otwarcia wystawy, dzieje się coś strasznego i nasza córka (muzealna pomoc) zostaje porwana przez dotychczas martwego pana. Jako dobra matka, pędzimy na pomoc swojemu dziecku.

I tak zaczyna się nasza przygoda. Przeczesując kolejne pomieszczenia statku (i nie tylko), zbieramy przedmioty przydatne do wykonania kolejnych akcji, rozwiązujemy zagadki logiczne i walczymy z własnym, często płatającym figle – umysłem.

Dalsza część gry (dostępne są dwa poziomy trudności, które można spokojnie przetestować w darmówce) jest możliwa za pewną opłatą. Mikropłatność jest jednorazowa i otwiera drogę do rozwiązania historii. Jeżeli dobrniecie do momentu przerwania zabawy i zachęcenia do zakupów, prawdopodobnie wkręceni w akcję, dacie ponieść się pokusie 😉