Nibblers – owocowo-morska przygoda od Rovio

0
997

Premiery gier studia Rovio wzbudzały we mnie kiedyś znacznie więcej emocji, niż teraz. Wszystko pewnie dlatego, że Finowie wypuszczają ostatnio coraz więcej produkcji, a niektóre z nich nie mają już w sobie tyle oryginalności i dobrej zabawy. Powiem wprost – kolejna match-3 wypuszczona przez twórców Angry Birdsów nie wydawała mi się czymś godnym uwagi. Mimo to, pobrałem, zagrałem i… muszę przyznać, że Nibblers jest całkiem niezłe!

Najnowsza gra wypuszczona przez naszych skandynawskich kolegów i koleżanki opowiada o morskich stworzeniach, które przez przypadek spróbowały owoców. Nasze naturalne smakołyki tak bardzo im posmakowały, że postanowiły wyjść na ląd i poszukać zapasów. Oczywiście, po drodze będą musieli stawić czoło wielu oponentom, a nasza w tym głowa, by udało im się to bez najmniejszego problemu.

nut1

Owszem, w Nibblers w każdym levelu musimy ze sobą łączyć minimum trzy takie same elementy. Zdobywamy dzięki temu punkty, a przede wszystkim – zadajemy ciosy znajdującym się na planszy rywalom. Im więcej skutecznych łączeń uda nam się wykonać przy samym przeciwniku, tym lepiej. Oczywiście, nie zawsze jest to tak proste, jak na samym początku, ale o tym za chwilę.

Jak to bywa w „macz trójkach”, nowe plansze przynoszą nam coraz to twardszych osiłków do pokonania oraz skuteczniejsze przeszkody do zniszczenia. Jestem przekonany, że zabawy w Nibblers starczy Wam na dosyć długo, choć nie ukrywam, że jestem trochę zniesmaczony faktem, iż Rovio każe czekać blisko 30 minut na regenerację jednego serduszka.

nut

Na pewno nie można napisać, iż Nibblers jest brzydkim czy też nieudanym projektem. Jakby na to nie patrzeć, Rovio odwaliło kawał dobrej roboty, bo – mimo wszystko – ta łamigłówka nie jest taka sama, jak każda inna. Nie wydaje mi się jednak, by podzielał moją opinię ktoś, kto już dawno zrezygnował z łączenia owoców na rzecz czegoś innego.

Co jeszcze powinno Was przekonać do gierki z tego wpisu? Może to, że nie zawiera ona zbyt wiele mikropłatności i nie męczy nas reklamami. To całkiem dobre wiadomości, które zdecydowanie działają na korzyść Nibblers.