Newspaper Boy Saga – roznosiciel gazet, który bombarduje osiedla

0
907

W Polsce rowerowi roznosiciele gazet nie są tak popularni jak na Zachodzie. I patrząc na grę Newspaper Boy Saga, pozostaje nam tylko się z tego cieszyć. Dlaczego? Zbyt wiele zdradzać już teraz nie będę, ale na pewno wkrótce poznacie odpowiedź na to pytanie. Wystarczy, że zapoznacie się z tym, co dla Was przygotowałem.

Kiedy dowiedziałem się o tym, że będę rozwoził w grze gazety, pomyślałem sobie, iż celem numer jeden będzie dostarczenie ich jak największej ilości. Nie spodziewałem się jednak, że tak naprawdę w Newspaper Boy Saga będzie chodziło nie o prasę, lecz o… bombardowanie domków jednorodzinnych na wirtualnym osiedlu.

Żebym mógł zakończyć pozytywnym akcentem, zmuszony jestem już teraz wspomnieć o wadach Newspaper Boy Saga. Przede wszystkim na świąteczną rózgę zasługują w tym przypadku graficy oraz pomysłodawcy wyposażenia gry w całe mnóstwo reklam. Jeżeli chodzi o te drugie, wyświetlają się one niemalże na każdym kroku i to czasem w postaci nie bannerów, lecz materiałów video.

W kwestii grafiki, mogę napisać tylko tyle – jest brzydka. Widać, że starano się na siłę zrobić z Newspaper Boy Saga coś, co wyglądałoby bombowo (dosłownie!), ale zupełnie się to nie udało. Wirtualne miasteczko prezentuje się poniżej oczekiwań, a interfejs sprawia wrażenie totalnie nieprofesjonalnego. Screeny jednoznacznie na to nie wskazują, ale jestem przekonany, iż wybredni gracze nie znajdą tutaj tego, czego by oczekiwali.

Zadaniem w Newspaper Boy Saga – o czym po części już Wam wspomniałem – jest wybijanie szyb w oknach domów. Jeżeli uda nam się w budynku zniszczyć wszystkie szklane elementy, zniszczymy całą posiadłość. Dlaczego? Ano dlatego, że w środku gazet znajdują się laski dynamitu, a te – jak wiadomo – potrafią wyrządzić sporo niedobrego.

Liczba etapów do ukończenia jest bardzo zadowalająca, a więc na pewno nie sposób się tu nudzić. Fajnie, że pomyślano również o funkcji modyfikacji rowerów, dzięki której mamy świadomość, iż nasze starania nie są pozbawione sensu. Niestety, kupienie sobie fajnych przedmiotów bez skorzystania z mikropłatności, niemalże graniczy z cudem. Jeżeli o mnie chodzi, uważam, że w Google Play jest wiele dużo lepszych gier od Newspaper Boy Saga, na które warto wydawać zarobioną kasę.