Neon Horizon – skacz, kucaj, teleportuj się

0
804

Sześcian jaki jest, każdy widzi. Czy wiedzieliście o tym, że figura geometryczna jest w stanie kucać, skakać i się teleportować? Jeżeli nie, w Neon Horizon będziecie mieli okazję się o tym przekonać. Wcielicie się bowiem w rolę kwadratowego bohatera, który musi omijać różnego rodzaju przeszkody.

neon-horizon-aplikacje-android-w-google-play

Wśród przeszkadzajek warto wyróżnić przepaści, kolce, czy pionowe ściany. Co prawda sama trasa jest pokręcona i czasami mamy do czynienia z odbiciem lustrzanym, powodującym chwilowy oczopląs, lecz nie utrudnia to w praktyce gry, bo bohater automatycznie skręca w prawo, czy w lewo. Nam pozostaje tylko (i aż) omijanie przeszkód.

Sterowanie polega na tym, by przytrzymać palec na ekranie w celu kucnięcia lub pacnąć w wyświetlacz, by podskoczyć. Ja osobiście zrobiłam po swojemu i przez całą rozgrywkę trzymałam palec na ekranie – jeżeli było trzeba wyskoczyć, po prostu zwalniałam opuszek i sześcian wzbijał się w powietrze, po czym znowu kucał z chwilą dotknięcia ekranu.

popop

Taka taktyka okazuje się być skuteczna jeżeli udaje się Wam osiągnąć chociaż półminutową rozgrywkę. Wszystko jest do wyćwiczenia a zbierane w trakcie gry fanty umożliwiają odblokowanie nowych postaci, które z kolei urozmaicają dodatkowo zabawę.