Nelly’s Puzzle Jam – Polak potrafi? No, w sumie tak…

0
494

Miłośnicy gatunku match-3 nie mogą narzekać na brak fajnych tytułów dostępnych w Google Play. Jeżeli jednak jesteście patriotami, którzy lubią wspierać głównie ojczyste produkty, na pewno chętnie sprawdzicie Nelly’s Puzzle Jam. Jestem przekonany, że dzieło studia Action Games Lab spełni wszystkie Wasze oczekiwania, choć prawdopodobnie nie wszystko ocenicie na szkolną piątkę.

Bohaterką Nelly’s Puzzle Jam jest sympatyczna pani podróżnik, która odwiedza różne kraje, starając się odkryć ich tajemnice. Pierwszy przystanek w grze ma miejsce w Egipcie. Co prawda, nie dostajemy okazji do czytania hieroglifów oraz chodzenia po wszystkich zakątkach piramid, ale – jak przystało na gatunek match-3 – na brak zajęć z całą pewnością i tak narzekać nie można.

move

Byłem bardzo ciekawy, czy Polacy będą w stanie zrobić równie dobrą łamigłówkę, co ich zagraniczni koledzy. Zawiodłem się już niemal na starcie, kiedy zobaczyłem, że Nelly’s Puzzle Jam – podobnie jak inne tego typu gry – wyposażona jest w limit żyć, który po wyczerpaniu pięciu serduszek wymaga od nas zrobienia sobie przerwy.

Żebym nie było – w Nelly’s Puzzle Jam dostrzegłem nie tylko negatywy, lecz również pozytywy. Przede wszystkim spodobało mi się to, iż nie musiałem czekać na odblokowanie power-upów, dzięki czemu już na starcie wiedziałem, co dokładnie mnie czeka. Oczywiście, liczyłem się z tym, że dodatki dostępne będą odpłatnie, ale to już raczej standard, którym nie warto zawracać sobie głowy.

Jeżeli chodzi o rozgrywkę, jak widzicie na screenach, Nelly’s Puzzle Jam to typowe match-3. W każdej planszy łączymy ze sobą takie same przedmioty i robimy wszystko, aby ukończyć dane wyzwanie na trzy gwiazdki. Zazwyczaj autorzy opisywanej gierki wymagają od nas użycia określonej liczby rzeczy, aby ukończyć dany poziom, ale nawet kiedy już to zrobimy, mamy 10 sekund na zarobienie dodatkowych „oczek”.

Wielu rodzimych twórców o tym zapomina, ale ludzie ze studia Action Games Lab są „wyjątkowym wyjątkiem”. O czym mowa? Rzecz jasna, o polskojęzycznej wersji. Mimo że Nelly’s Puzzle Jam dostępne jest w kilku wariantach, nie zabrakło w nim także i naszego. I co bardzo ważne, tłumaczenie nie zostało zrobione na odwal, lecz w pełni profesjonalnie.

Gra znakomicie prezentuje się pod względem audiowizualnym. Jedyne,czego mi w niej brakowało, to większej ilości efektów dźwiękowych. Do reszty nie mam najmniejszych zarzutów.